Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmi seyirciyi farklı evrenlere götürüyor ve içinde yaşayan karakterlerle yepyeni bir bakış açısı sunuyor, bu da haliyle diğer Marvel karakterlerinin bu çok yönlü macerada ortaya çıkabileceğine dair bir takım söylentilere yol açtı, ancak ne yazık ki çoğu gerçekleşmedi. İşte söylentilerle ortaya çıkan fakat filmde ucundan bile göremediğimiz tüm Marvel karakterleri.

Tom Cruise’un Iron Man’i

Doctor Strange in the Multiverse of Madness hakkındaki en büyük söylentilerden biri Tom Cruise’un Iron Man’inden başkası olmadığı hakkındaydı. Tony Stark, Avengers: Endgame’in sonunda kendini feda etti ve MCU’da tam olarak ana akım muadili gibi görünebilecek varyantlar tartışılmaya başlandı. Iron Man’in söylentili görünümünde Robert Downey Jr.’ın yer almadığı düşünülüyordu. Stark’ın Profesör X, Strange, Black Bolt, Reed Richards ve Namor ile birlikte Illuminati’nin orijinal üyelerden biri olduğu düşünüldüğünde Doctor Strange 2’de Tom Cruise’un milyarder kahramanı oynayacağı söylentisi oldukça mâkul gözüküyordu.

Vision

WandaVision, Avengers: Infinity War’da ölümünden sonra Vision’ın dönüşünü içeren bir diziydi, ancak o Wanda’nın zihninin bir yansımasıydı. Bununla birlikte dizi ayrıca SWORD’un White Vision’ı orijinal Vision’ın kalıntılarından tekrar oluşturduğunu ancak yıkıcı amaçlarla yarattığını da ortaya çıkardı. Scarlet Witch’in Doctor Strange 2’deki rolü sayesinde White Vision’ın Strange’in Wanda’yı durdurmasına yardım etmek için geri dönebileceğine inanılıyordu, ancak gerçek şu ki Vision’ın hikayede hiçbir şekilde yeri yoktu.

Loki

Çoklu Evren ile bağlantıları göz önüne alındığında Fesatlık Tanrısı’nın kendisi ve varyantı Sylvie ile birlikte Doktor Strange 2’de de yer alacağı söylentisi vardı, bu hemen hemen çok mantıklı bir söylentiydi. Loki 1. sezonun sonunda çoklu evreni kırdı ancak devamı henüz anlatılmadı ve muhtemelen 2 sezona saklanacak gibi duruyor.

Wolverine

Profesör X’in Doctor Strange 2’deki görünümü fragmanlardan birinde ortaya çıktı ve doğal olarak X-Men’in diğer üyelerinin, özellikle de hayranların favorisi Wolverine’in potansiyel görünümleri hakkında birçok söylentiye yol açtı. Ne yazık ki X-Men hayranlarının gördükleri tek mutant Profesör X’ti ve kısa bir süre sonra Wanda onu öldürdü. Bu elbette Wolverine ve diğerlerinin MCU’nun çoklu evreninde var olmadığı anlamına gelmez, çünkü Profesör X’in varlığı X-Men’in kesinlikle mevcut olduğunu ima etmeye yeter ancak onlar bu filmde Earth-838’in aktif elemanları değillerdi.

Tobey Maguire

Sam Raimi’nin Doctor Strange in the Multiverse of Madness ile süper kahramanlar dünyasına dönüşü Spider-Man 4 ve Tobey Maguire’ın gelecekteki MCU görünümleri hakkında birçok spekülasyona yol açtı. Spider-Man: No Way Home’da Spider-Man olarak geri döndükten sonra Maguire’ın Doctor Strange 2 için planlanan sürpriz cameoları olduğuna inanılıyordu, ancak bir kez daha bunun bir söylentiden başka bir şey olmadığı ortaya çıktı.