Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Benedict Cumberbatch’in eski beyin cerrahı ve yeni Mistik Sanatların Ustası olduğu rolüne geri döndüğü MCU’daki 28. uzun metrajlı film olacak. Film ayrıca Spider-Man: No Way Home’da Strange’in büyüsünün yanlış gitmesiyle oluşan sorunların bir kısmını ele alacak.

2016 filminin başarısından kısa bir süre sonra Doctor Strange devam filmi duyurulmuştu. O zamandan beri Stephen Strange, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame aracılığıyla Thanos’a karşı verilen mücadelede rol oynayarak kapsamlı MCU serisinin ayrılmaz bir karakteri oldu. Yönetmen Scott Derrickson başlangıçta Doctor Strange 2 için geri dönecek olsa da, Sam Raimi merakla beklenen devam filminin yönetmen koltuğuna oturdu. Peki filmin herhangi bir after credit sahnesi var mı? Gelin hep beraber konuya bir göz atalım.

MCU trendini takip eden bu film içinde cevabımız evet, Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın tam iki adet kredi sahnesi var, her zamanki gibi geleneksel bir kredi sonrası sahnesi olacak. Böyle sahneler olmasa bile, yapımı yıllarca süren filmi hayata geçiren birçok insanı onurlandırmak için filmden sonra kalmaya her zaman değer olduğunu söylemek mantıklı.

Bazıları Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın kredi sahnesi yerine tam bir fragman göstererek Spider-Man: No Way Home’un izinden gidip gitmeyeceğini merak etmiş olabilir, ancak durum böyle olmayacak. Thor: Love and Thunder ilk fragmanını yayınladı ve Black Panther: Wakanda Forever’ın piyasaya sürülmesi için hala zaman var. Her iki durumda da sinemaseverler, kredi sahnelerini gördükten sonra MCU’nun nereye gittiğine dair daha iyi bir fikre sahip olacaklar.