Scott Derrickson’ın 2016 yapımı Doctor Strange’i niteliğinde olan film, Benedict Cumberbatch’ın büyücü karakterinin yer aldığı ikinci solo film olarak karşımıza çıktı. Filmde ayrıca yönetmen Sam Raimi’nin Marvel katına dönüşü de yer alıyor. Daha önce 2000’lerin başında Spider-Man ile ünlenen yönetmen, artık süper kahraman türüne kendi imzası olan korku unsurunu getirmeyi planlıyor.

Deadline’a göre Doctor Strange in the Multiverse of Madness Pazar akşamının sonuna kadar dünya çapında 450 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. Bu, Spider-Man: No Way Home’dan hemen sonra pandemi döneminin ikinci en iyi açılış hafta sonu gişesi. Ancak bu durum pandemi öncesi arenada bile rekabetçi gibi görünüyor, çünkü Avengers: Endgame, Spider-Man: No Way Home ve Avengers: Infinity War’dan sonra gelen bu film yine bir Marvel filmi.

Doctor Strange 2 ayrıca ilk Doctor Strange’den %160 oranında daha iyi bir performans gösterdi. Bu muhtemelen birkaç faktörden kaynaklanıyor. İlk olarak Doctor Strange’in karakteri Avengers filmlerinde ve No Way Home’da yer alaldıktan sonra geçen altı yıl içinde popülaritesini oldukça artırdı. İkincisi, filmin reklam kampanyası ve filmde yer alacağı vaat edilen diğer karakterlerin hayranlarının merakını uyandıran isteklere sebep olması gibi gözüküyor.

Ayrıca Sam Raimi, Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın bu beklentisinde pastadan pay alan biriside olabilir. Ne de olsa Örümcek Adam üçlemesinin dünya çapındaki hasılatı da dahil olmak üzere, Marvel’i kariyeri boyunca 2,96 milyar dolarlık büyük bir meblağ ile taçlandırdı.