6 Mayıs’ta sinemalarda gösterime giren Doctor Strange filmi, o günden beri Disney/Marvel Studios’un dünya çapında 800 milyon dolardan fazla hasılat elde etmesini sağladı. Bunun yanında Warner Bros./DC Films’in The Batman’ini geçerek 2022’nin en yüksek hasılat yapan filmi oldu. Scott Derrickson’ın başlattığı devam filmi olan Doctor Strange, ilerleyen dönemlerde yönetmen Sam Raimi tarafından tıpkı eski günlerdeki gibi yönetilmeye başlandı. Ayrıca oyuncu kadrosunda Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Rachel McAdams, Benedict Wong, Chiwetel Ejiofor ve Xochitl Gomez gibi isimler yer alıyor.

Marvel Studios’taki Görsel Geliştirme Süpervizörü Ian Joyner, kısa süre önce Multiverse of Madness için bazı konsept çizimleri paylaştı. Gönderiler Zombi Strange için alternatif tasarımlara özel bir bakış sağlıyor. Görünene göre Defender Strange gibi ancak bir at kuyruğu yerine üst düğüme sahip saç modeline sahip. Konsept tasarımına bir göz atın:

Multiverse of Madness’ın son sekansı, yine Raimi’nin yönettiği Evil Dead 2 ve Army of Darkness gibi komedi-korku filmlerinden sahnelerini ustaca andırıyor. Durum öyle ki senarist Waldron, Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ı Raimi’yi düşünerek yazdığını söyledi. Bu görüntülerde sadece karakter tasarımı ve sekans filmin en akılda kalan kısmı olmakla kalmıyor, aynı zamanda Doctor Strange bir kez daha kuralları görmezden geldiğinden ve ne gerekiyorsa onu yaptığından anlatısal olarak tutarlılık içinde kalıyor. Joyner dahil herkesin ekranda Zombi/Ölü Strange’i görmekten heyecan duyduğunu söylemek şimdilik mantıklı.