COVID-19 pandemisi ve yönetmen olarak Scott Derrickson’ın yerini alan Sam Raimi nedeniyle yaşanan sayısız gecikmeden sonra Doctor Strange 2’nin vizyon tarihi şimdi 6 Mayıs’ta ve giderek yaklaşıyor. İlk filmden geri dönenler, Karl Mordo rolünde Chiwetel Ejiofor, Wong rolünde Benedict Wong ve Christine Palmer rolünde Rachel McAdams olacak. Xochitl Gomez ise MCU’daki ilk çıkışını başka bir evrenden gelen ve boyutlar arasında seyahat edebilen bir genç olan America Chavez olarak yapacak.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness için ön biletler bu ayın başlarında satışa sunuldu ve o zamandan beri kek gibi satılmaya devam ediyor. Disney’in CinemaCon’daki sunumu sırasında şirketin sinema dağıtım patronu Tony Chambers, Marvel filmi için ön bilet satışlarının şu anda 42 milyon dolar olduğunu katılımcılara duyurdu.

6 Nisan’da satışa açıldıklarından beri Doctor Strange 2 için bilet satışları açıkça çok iyi gidiyor. Hatta filmin ilk 24 saatinde ön satışları The Batman’i geride bırakarak yeni bir rekor kırdı. Tüm bunlarla beraber Doctor Strange devam filmi Fandango’nun en çok beklenen yaz filmleri listesinin başında geliyor. Arkasında bu kadar çok ivme ve beklenti varken Doctor Strange 2’nin açılış hafta sonunda ciddi büyüklüklerde hasılat yapması bekleniyor.

Doctor Strange devam filminin heyecan verici tarafı devasa bir çoklu evren filmine dönüşmesinden kaynaklanıyor, çünkü Spider-Man: No Way Home bu konuda neler yapılabileceğini detay bile olmadan çok başarılı bir şekilde anlattı. Son Spider-Man filmi 260 milyon dolarlık bir açılış yaptı ve tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasına adını yazdırdı, bu yüzden Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın kesinlikle tırmanması gereken dik bir tepesi olacak. Ancak bu kadar güçlü bilet satışlarıyla her şey mümkün olabilir.