Benedict Cumberbatch, Peter Parker’ın kontrolünü yeniden kazanmasına yardım etme girişimi sırasında yanlışlıkla çoklu evrende bir çatlak açtığı geçen yılki Spider-Man: No Way Home’un ardından gelecek olan Doctor Strange filminde başrolü oynayacak.

Korku temalı Doctor Strange devam filmi, No Way Home’daki eylemlerinin sonuçlarıyla uğraşan itibari karakteri takip edecek. Strange, evreni düzeltmek ve diğer varyantlarıyla yüzleşmek için Wong ve Scarlet Witch’i kendi tarafına alacak.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın biletleri 6 Nisan’da erken satışa çıkarken Fandango’daki listelemeler, yaklaşmakta olan filmin süresini ortaya çıkardı. Önceki bilet listesine göre devam filminin başlangıçta yaklaşık iki buçuk saatlik bir süreye sahip olduğu bildirildi ve bu da onu MCU’nun en uzun filmlerinden biri haline getirecekti, ama şimdi öyle olmayacak gibi görünüyor. Multiverse of Madness, 2 saat 6 dakikalık resmi bir süreyle ekranlara gelecek.

Filmin uzunluğu önceki iki MCU filminin oldukça uzun çalışma sürelerine sahip olması nedeniyle bazıları için sürpriz olabilir. Eternals iki saat otuz altı dakikalık süreyle geldi. Spider-Man: No Way Home iki saat yirmi sekiz dakikaydı. Yanlış bildirilen iki buçuk saatlik süre filmin doğası gereği uygun görünüyordu. Geniş ve karmaşık bir çoklu gerçeklik yelpazesini kapsayacak ve çeşitli yerlerin, insanların farklı versiyonlarını ele alacak filmin çeşitli cameolar ve konuk görünümleride içereceği ima edildi, böylece film için daha uzun bir süre oldukça inandırıcı oldu.

Yakında çıkacak olan Doctor Strange devam filminin kapsayacağı çoklu evren anlatısının genel karmaşıklığıyla teoriler sosyal medyada hemen yayılmıştı. Patrick Stewart’ın Profesör X olarak geri dönmesiyle birçok kişi mutantların artık MCU’da görünüp görünmeyeceğini merak etti. Daha kısa olan bu sürenin artık onaylanmasıyla Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın ağzına kadar dolu bir film olacağı düşünülüyor.