WandaVision, Loki, What If…? ve Spider-Man: No Way Home MCU’nun çoklu evrenini ufaktan çatlatarak büyük yeniliklere imza atmışlardı. Sonuç olarak Disney/Marvel Studios’un 2019’da Fox’u satın almasının ardından Multiverse of Madness birkaç sürprizden fazlasıyla gelecek gibi gözüküyor.

Yönetmen Sam Raimi’nin Multiverse of Madness’ında Benedict Cumberbatch ve Rachel McAdams, 2016’da Doctor Strange filmindeki rollerini yeniden canlandıracak. Onlara Wanda Maximoff/Scarlet Witch rolünde Elizabeth Olsen ve MCU’daki ilk çıkışını yapan, diğer evrenlere portallar açabilen bir süper kahraman olan America Chavez katılacak. Multiverse of Madness’ın fragmanı bu yılın başlarında yayınlandı ve birden fazla Strange varyantıyla beraber Patrick Stewart’ın MCU’da Profesör X olarak ilk çıkışını gösterdi.

Doctor Strange devam filminin süresinin Ingresso’da açıklandığı bildirildi. Brezilya merkezli bilet sitesi, filmin süresini 148 dakika olarak listeledi. Bu süre Multiverse of Madness’ı MCU’daki en uzun filmlerden biri yapmaya yetiyor.

Belirtilen iki saat 28 dakikalık süre geçerliyse Multiverse of Madness’ın süresi geçen yılki No Way Home’a ​​eşit olacaktır. Bundan daha uzun olan MCU filmleri Avengers: Infinity War (149 dakika), Eternals (157 dakika) ve Avengers: Endgame (181 dakika). Doctor Strange 2’nin çekimlerinin Kasım 2020’de başladığı bilinmesine rağmen hala ekstra yeniden çekimlerin olduğunu belirtmekte fayda var, bu da filmin son kurgusunda birçok düzenlemenin yapılacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte yukarıda belirtilen süre onaylanana kadar kesinlik yerine bir tahmin olarak kabul edilebilir.

Endgame’e benzer şekilde yakında çıkacak olan Multiverse of Madness, hayranların MCU hakkında bildiği her şeyi değiştirebilir ve bir avuç gelecek proje oluşturabilir. Superior Iron Man, kötü Scarlet Witch ve X-Men mutantlarıyla ilgili söylentilerin/teorilerin yanı sıra, çok yönlü bir Illuminati topluluğunun da filme gelmesi bekleniyor. Doctor Strange 2’nin konusu pek çok kişinin beklediği kadar karmaşık çıkarsa, hikayesini anlatmak için bu bildirilen sürenin her dakikasına ihtiyacı olacak.