Yakında çıkacak olan MCU filmi Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Benedict Cumberbatch’in Stephen Strange’inin başrolde olduğu ve Spider-Man: No Way Home’un bıraktığı etkileri genişletmeyi planlayan, süper kahraman türünün beğenilen ismi Sam Raimi tarafından yönetilen en sonuncu Marvel Sinematik Evren filmi.

Bir noktada ilk Doctor Strange ve Sinister gibi filmleri korku temasıyla bağdaşmış yönetmen Scott Derrickson tarafından yönetilecekken stüdyo bu duruştan vazgeçti ve Derrickson sonunda yaratıcı farklılıklar nedeniyle projeden ayrıldı, onun yerine daha önceden Spider-Man filmleriyle adını duyuran Sam Raim’i koltuğa oturdu. Film tam bir korku projesi olmayacak olsa da, izleyiciler türün bazı unsurlarının hala filmde bulunacağını düşünüyor.

Yeni edinilen bilgilerde Marvel filminin resmi MPA dereceside bu yöne işaret eden yeni kanıtlar sunuyor. Şaşırtıcı olmayacak bir şekilde aile dostu seriler üreten Marvel filmi Doctor Strange 2, PG-13 olarak derecelendirildi, ancak açıklamada “yoğun şiddet ve aksiyon sahneleri, korkutucu görüntüler.” açıklaması yer aldı. Normalden farklı olarak aksiyon ve korkutucu görüntülerin belirtilmesi bazı sekansların gerçekten de Raimi’nin bir korku film yapımcısı olarak geçmişini yansıtıyor olabilir.

Marvel Studios gerçek bir korku filmi yapmak için çok daha cesur olmak zorunda, ancak bu projenin hedef kitlesini milyar dolarlık gişe rekorları kıran normlarından kesinlikle uzaklaştıracak. Raimi’nin ise Doctor Strange 2’de korku temasını derecelendirmenin dozuna uygun işleyeceği düşünülüyor.