Sonsuzluk Taşları Kevin Feige’in ilk üç Marvel film aşamasının ana temasıysa, çoklu evren onun yeni favori oyuncağıdır. WandaVision, Loki, What If…?, Shang-Chi ve Spider-Man: No Way Home, paralel evrenler havuzuna parmak uçlarını batıran bazı film ve diziler olarak görülüyor.. Sam Raimi’nin yönettiği Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde bu ipler çarpışıyor ve Benedict Cumberbatch’in büyücüsü kırık bir çoklu evrenin tüm gücüyle yüzleşiyor.

Asıl soru, filmde Doctor Strange gibi bir büyücünün neden yardıma ihtiyacı olduğudur. Çoklu evreni kendi başına halledemez mi? Veya Wanda Strange’in yapamadığı neyi yapabilir? Muhtemelen Wanda’nın Darkhold bağlantısı ve efsanevi “Scarlet Witch” statüsü hikayenin ona gitmesini sağlıyor.

Doctor Strange çoklu evren üzerinde bir dereceye kadar etkiye sahiptir, ancak daha önce kavram hakkında “korkutucu derecede az” bilgiye sahibi olduğunuda kabul etmiştir. Bu nedenle Doctor Strange in the Multiverse of Madness yepyeni bir çapraz gerçeklik tehdidi getiriyorsa, Cumberbatch’in karakteri bu iş için en iyi büyücü olmayabilir. Öte yandan Wanda Maximoff, kaos büyüsü gücünü benimsedi ve dağlarda antik Darkhold’u incelemek için zaman harcadı, bu da potansiyel olarak Scarlet Witch’i çok yönlü konularda en önde gelen otorite haline getirdi.

Kaos büyüsü çoklu evrendeki bozukluğun tek çaresi olabilir ve Wanda, bu özel büyü alanında Strange’den çok daha bilgilidir. Doctor Strange in the Multiverse of Madness fragmanında Scarlet Witch, Strange’in çoklu evreni kurtarmak için kaos büyüsüne ve gizli bilgisine ihtiyaç duyduğu teorisini destekleyen bir çağırma büyüsü gibi görünen bir şey hazırlarken görülüyor.

Strange, Wanda’yı dağların vahşi doğasında çiçek açan ağaçlarla ilgilenmeye bırakmak yerine çoklu evren kurnazlıklarına dahil ederek, arkadaşını yozlaştırıcı bir ayartmaya maruz bırakıyor ve şimdiye kadar uğraşmak zorunda kaldığı her şeyin ötesinde bir tehlike yaratıyor olabilir. Film hakkında hala bilinen çok az şey var ve ilerleyen günlerde daha fazla bilgilerin gelmesi bekleniyor.