2018’deki İnfinity War, Strange’in Titan’da Thanos’a savaşı getirmek için Iron Man ve Spider-Man ile bir araya gelerek büyük MCU’da varlığını ilk kez duyurmasıydı. Evrenin bir anda yok olan yarısının arasındayken, Avengers’ın planını harekete geçirmede etkili oldu ve sonunda Sonzuluk Eldivenini devirip kazanmalarını sağladı. Geleceğe göz atabiliyor ve savaşın olası sonuçlarını görebiliyordu.

Strange, saldırı sırasında Yenilmezler için bir tür ruhani lider işlevi gördü. Önünde ne olduğunu bilen biri olarak, mantık ve bilgelik yayıyordu. Bu yüzden, yeni Spider-Man: No Way Home’da Peter’a yardım etmek için tehlikeli bir büyü yaptığını görmek biraz şaşırtıcı. Wong’un sert uyarısına rağmen, risk almayacağına dair söz verdikten hemen sonra sözünden dönmesi, yalan söylemekten çekinmediğini vurguladığı için onu daha da kötüleştiriyor. İlk filme bakıldığında İçinde her zaman bir kibir havası vardı. Kamar-Taj’daki eğitimi ve zamanı, alçakgönüllü bir deneyimdi, ancak zanaatına gelince sınırları zorlama arzusunu sürdürdü.

Strange’in Infinity War’da uysal görünmesinin nedenlerinden biri, aynı zamanda çok ukala olan Tony Stark ile birlikte çalışmasıydı. Russo kardeşlerin bunun sadece aralarındaki bir ego yarışması olmadığından emin olmaları gerekiyordu. Sonunda büyücüye boyun eğdirmeye karar verdiler; Ancak bu, kibir duygusunu tamamen kaybettiği anlamına gelmiyordu. No Way Home fragmanında görüldüğü gibi güveni aşırı parlıyor. Belki de MCU’nun şimdiye kadar en büyük tehdidini (Thanos) yenebilmesi, egosunu deneylerinde daha cesur olabileceğine inandırdı. Wong’un sözleri Strange’in uzun zamandır söz konusu büyüyü yapmak istediğini biliyormuş gibi görünmesini sağladı. Ne yazık ki bu sefer, çoklu evrenin açılıyormuş gibi görünmesine yol açan böylesine ciddi bir hatayı engelleyecek kimse yok.

Fragmanda Strange’in büyüsü plana uygun gitmiyor. Bunun bir kısmı, büyüyü yaparken Peter’ın müdahale etmesi, bu da büyücüyü anlaşılır bir şekilde hayal kırıklığına uğrattı. Wong’un uyarısını dinleseydi ve sözüne sadık kalsaydı, çoklu evren kaosuyla ilgili yaklaşan sorunlar var olmayacaktı.

SONRAKİ:

SPİDER-MAN: NO WAY HOME FRAGMANI AVENGERS: ENDGAME’İN İZLENME REKORUNU KIRDI