Benedict Cumberbatch, bu Aralık ayında yayınlanacak Spider-Man: No Way Home’da Doctor Strange ve Spider-Man arasındaki yakın ilişkiyi anlatıyor. 2021’in son MCU filmi, çok yönlü bir kriz ve potansiyel olarak dolu bir konuk oyuncu kadrosu ile yapımların en büyüğü olmaya hazırlanıyor.

Peter ve Doctor Strange ilk kez Avengers: Infinity War’da, Thanos’u durdurmak için Iron Man ve Galaksinin Koruyucuları ile bir araya geldiklerinde tanıştılar. Aslında ilk etkileşimleri tam olarak dostluk düzeyinde değildi, ancak Peter’ın büyücüden yardım istemesini sağlayacak kadar yeterliydi. Spider-Man: No Way Home fragmanında ortaya çıktığı gibi, Doctor Strange, dünyadaki herkesin Peter’ın Spider-Man olduğunu unutmasını sağlayacak bir büyü yapacak. Ancak, korkunç bir şekilde her şey ters gidiyor ve kahramanların başa çıkması gereken çoklu evrenle alakalı sorunlar baş gösteriyor.

Cumberbatch, yakın tarihli bir THR röportajında, Spider-Man: No Way Home’un Doctor Strange ve Peter’ı hakkında bazı konuşmalar yaptı.

İki kahraman hakkında “yakın bir ilişki var” dedi. “Onlar mahalle süper kahramanları ve beraber bir iki kez deneyim yaşadılar. Bir geçmişleri var.” Marvel’ın veterineri olarak anılan Cumberbatch, spoiler vermeme konusunda emindi, hatta bu yüzden şunları ekledi,”Peter’ın benden yardım etmemi istediği durum bu olabilir mi? Sanırım bu kadarını söyleme hakkım var.”

Fragmanda Doctor Strange, Peter’a ona Stephen diyebileceğini söylüyordu, ancak buna alışması biraz zaman alacaktı. Iron Man’in ölümü ve Mysterio’nun” ihanetinin ardından, Spider-Man’in muhtemelen başka bir akıl hocasına ihtiyacı var. Doktor Strange gibi.

Aynı zamanda birçok hayran, büyücünün Spider-Man: No Way Home fragmanında garip davrandığını düşünüyor. Wong’un onu uyardığı halde, Peter için bu sert büyüyü yapmaya istekli olması, bir kırmızı bayrak gibi ortaya çıktı ve Doctor Strange’de bir şeylerin tam olarak doğru olmadığına dair sayısız teoriler ortaya atıldı. Eğer durum buysa, Örümcek Adam ile ilişkisi Cumberbatch’in söylediğinden daha karmaşık olabilir.

SONRAKİ:

TOM HOLLAND HAKLI: İNANILMAZ ÖRÜMCEK ADAM’IN AĞ ATICILARI MANTIKSIZ