Bir Marvel Studios yapımcısı, Doctor Strange ve Scarlet Witch’in varyantlarının Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta neden aynı göründüğünü açıkladı. Sam Raimi’nin yönettiği film, MCU’nun çoklu evren keşfine en detaylı bakış sunan yapımlardan biriydi. Bu, varyant fikri de dahil olmak üzere Disney+ Loki serisinde kurulan fikrin devamı anlamına geliyordu.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta Doctor Strange, güçleri için Wanda Maximoff tarafından yakalanmak istediğini öğrendikten sonra America Chavez’i kanatları altına almak zorunda kalır. Bu, onu bazı varyantlarıyla buluştuğu uçsuz bucaksız çoklu evrende seyahat etmeye gönderir. Aynı şey, oğulları Tommy ve Billy ile birlikte olabileceği bir evren bulmaya çalışırken Scarlet Witch’e de olur. Doctor Strange in the Multiverse of Madness boyunca varyantları birçok biçimde gelen Loki’nin aksine, büyücülerin tüm varyantları Cumberbatch ve Olsen tarafından oynanır.

Yapımcı Richie Palmer, son görünümünde bu konuda soru sorulduğunda bunun belirli film yapım kararına bağlı olduğunu açıklıyor. Doctor Strange in the Multiverse of Madness yöneticisine göre ekip Cumberbatch ve Olsen’in oyunculuk yeteneklerini vurgulamak istedi, bu yüzden onlardan tüm varyantlarını oynamaları istendi.

“Hikayeyi anlatmak için iki saatlik bir filmimiz vardı ve normal süper kahraman filmleri bir yana, kelimenin tam anlamıyla zamanımızı iki büyük aktöre ayırdık.”

Cumberbatch ve Olsen’in Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta kendi varyantlarını oynamanın daha yaratıcı bir karar olduğu belirtiliyor. Sonuç ne olursa olsun, seri hala varyantlarla ilgili ayrıntıları ortaya koymadı ve içerikler, aldıkları görünüm ve formlar hakkında hiçbir zaman belirli kurallara sahip olmayabilir.

Kolaylık faktörünün yanı sıra Cumberbatch ve Olsen’in Doctor Strange ve Scarlet Witch’in türevlerini canlandırdığını görmek daha mantıklı. Bu şekilde hayranların aralarındaki farkları anlamaları daha kolay olur ve bu da ilgili yolculuklarının duygusal etkisinin daha iyi işlenmesine neden olur. Bununla birlikte Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın ötesinde, Marvel Studios’un diğer aktörler tarafından oynanan karakterlerinin varyantlarını tanıtmaya açık olup olmayacağı veya Timsah Loki gibi insan olmayan formda gelen başka karakterleri olup olmayacağı şimdilik merak ediliyor.