America Chavez, Joe Casey ve Nick Dragotta tarafından yaratılan, kendi solo serisi dahil onlarca çizgi romanda gözüken bir karakter. Çİzgi romanlarda insanüstü güce, hıza, uçuşa ve zaman yolculuğuna sahipken, yıldız şeklinde çoklu evrene portallar oluşturma yeteneğinede sahiptir.

Devam filmi WandaVision, Loki 1. sezon ve Spider-Man: No Way Home’da ki olaylardan sonra başlıyor. Strange, çoklu evrene açılan kapıları kırmakla boğuşuyor ve yanlışlıkla gizemli bir düşmanı serbest bırakıyor. Film sinemalarda gösterime girmeye hazırlanırken Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın arkasındakiler devam filminden neler geleceğine dair yeni bilgiler sunuyor.

D23 Magazine’in son sayısında Marvel yapımcısı Richie Palmer, Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta yer alan America Chavez’i anlattı. Palmer, karakterin çok yönlü güçlerinin filme iyi şekilde uyacağına inanarak, neden MCU’daki ilk çıkışını yapması için bu filmin doğru yapım olduğunuda açıkladı.

“Amerika, uzun süredir MCU’ya eklemeye çalıştığımız bir karakter. Bunu yapmak için en iyi yer bu film gibi geldi çünkü başlıkta ‘Multiverse’ geçiyor ve karakterin güçleri özellikle Çoklu Evren ile ilgili. Bu, filmlerimizde görmediğimiz bir şey, yani bir evrenden diğerine yürüyebilen bir karakter. İşleri engelleri korumak olan Doctor Strange ve Wong gibi karakterler için başlı başına çıldırtıcı.”

Palmer’ın Doctor Strange in the Multiverse of Madness’taki America Chavez yorumu, özellikle baş kahraman ve Wong için çıldırtıcı olarak tanımlaması ilginç. Chavez MCU için bir müttefik ve yeni bir kahraman olarak tanıtılacak, ancak varlığı ve hikayesi hakkında pek birşey bilinmiyor. Film 6 Mayıs’ta vizyona girdiğinde Amerika Chavez’i gelecekte nelerin beklediğini yalnızca zaman gösterecek.