Dwayne Johnson, yeni bir röportajda James Bond’u oynama konusundaki ilgisini paylaşıyor. Johnson, Young Rock, Jungle Cruise ve Red Notice gibi projeler sayesinde yoğun bir 2021 geçirdi. Bunların her biri, ister 2. sezon yenilemesi (Young Rock) ister Netflix tarihinin en büyük açılış gününü elde etme (Red Notice) olsun, kendi yöntemleriyle başarıyı yakaladı. Gelecek yıl DCEU’ya, uzun zamandır beklenen solo filmi Black Adam ile katılacak. Başka bir deyişle, Johnson yakın zamanda hiç yavaşlamıyor.

Esquire ile yakın tarihli bir videoda Johnson, dedesi Peter Fanene Maivia’nın bir zamanlar Bond kötü adamını oynaması hakkında konuştu. Johnson, büyükbabasının filmdeki rolünü hatırlatmasına yanıt olarak, ” Çok çok havalı. ve onun ayak izlerini takip etmek, bir sonraki Bond olmak istiyorum” dedi. ” Kötü adam olmak istemiyorum. Bond olmalı.”

Hızlı ve Öfkeli – GI Joe gibi aksiyon serilerindeki rolleri sayesinde Johnson, bir James Bond başrolünün gerektirdiği zorlu dublörlerin üstesinden gelebilecek gibi görünüyor. Ancak aleyhine işleyen bir şey var: O Amerikalı. İngiliz olmayan bir aktörün ikonik Bond rolüne adım atması pek olası görünmüyor, ancak Johnson her zaman bunun düşüncesini kurmakta serbest. Ya da belki de kendi casus filmini çekebilir.

Bond yapımcıları bir sonraki role kimin geçebileceği konusunda sessiz kaldılar. Hayranlar tarafından internette dolaşan birkaç isim var, belki de en önde gelenleri Idris Elba, Henry Cavill ve Tom Hardy. Ayrıca bir sonraki James Bond’un adı gelecek yıla kadar açıklanmayacak yani spekülasyonlar ve hayran teorileri çılgınca konuşulmaya devam edebilir.