Shazam filminin yan içeriği ve DC Evreni’ndeki en son film olan Black Adam, başrolde Dwayne Johnson olmak üzere bir dizi yeni karakterleri bize tanıtacak. Filmin COVID-19 ve diğer faktörler nedeniyle bir takım gecikmeler yaşadığını biliyorduk. Başlangıçta 29 Temmuz 2022’de sinemalarda vizyona girecekken, filmdeki VFX çalışmalarının tamamlanmaması Black Adam’ı 21 Ekim 2022’ye kadar itti. DC FanDome’da filme kısa bir bakış atılırken, henüz resmi bir fragman yayınlanmadı.

Aktör geçtiğimiz günlerde Black Adam’ın ilk fragmanının ne zaman yayınlanacağı konusunda hayranlarını bilgilendirmek için Instagram’a gitti ve bekleyişin neredeyse sona erdiğini söyledi. Johnson, film fragmanının tüm dünyaya açık olacak şekilde 8 Haziran 2022’de yayınlanacağını duyurdu. Ayrıca filmin yeni bir kamera arkası görüntüsünüde yayınladı ve bu sahnenin ikonik olduğunu belirtti.

8 Haziran 2022, Jurassic World: Dominion’un ilk önizleme gösterimlerinin başlamasından bir gün önce, yani Çarşamba gününe denk geliyor. Warner Bros., muhtemelen 2022’nin en büyük açılış hafta sonu rekorunu kırması beklenen dinozor filmine Black Adam’ın fragmanının eklenmesini istiyor. Şirket, karakteri daha önce duymamış ana akım izleyiciler arasında heyecan yaratmaya çalışmak için, Thor: Love & Thunder gibi filmlerin önüne bile bu fragmanı ekleyebilir.

DC’nin 21-24 Temmuz tarihleri ​​arasında yapılması planlanan San Diego Comic-Con 2022 etkinliğinde yeni bir yapımı duyurup duyurmayacağı da henüz belli değil. Ekim ayının sonlarına doğru yayınlanacak bu film için Warner Bros.’un pazarlamasını artırması ve aynı zamanda yeni bir fragmanı yayınlaması için bolca zaman olacak, ikinci bir fragmanın Ağustos veya Eylül’de gelmesi ise en olası tarihlerden birisi.

Shazam! Fury of the Gods, Black Adam’dan sadece iki ay sonra vizyona girecek ve iki karakterin yakın ilişkileri göz önüne alındığında Warner Bros.’un pazarlamadaki bağlantılarını ve iki projenin birbirini nasıl etkileyeceğini sizlerle beraber görmek heyecan verici olacak.