Dwayne Johnson, Jungle Cruise, Red Notice, San Andreas Fayı gibi popüler yapımlarda ve Hızlı ve Öfkeli serisinin bir dizi bölümünde rol almış, bugün hala oyunculuğunu sürdüren en tanınmış aktörlerden biridir. Etkileyici fiziği, WWE geçmişi ve değişik kişiliği göz önüne alındığında, Johnson’ın sonunda bir süper kahraman filmine itilmesine yol açtı ve DC’nin yeni filmi Black Adam’da baş karakter olarak rol alacak.

Filmin konusuyla ilgili ayrıntılar şu anda gizli tutuluyor ancak Johnson, sosyal medyada çeşitli paylaşımlarda karakterin muazzam gücünü ve gaddarlığını göndermeler yaparak paylaştı. Aktör, gelecekte bir noktada Black Adam ve Superman arasında nihai bir hesaplaşmayı garanti edecek kadar ileri gitti.

Oyuncu, Men’s Journal ile yaptığı yeni bir röportajda film için hedeflediği fiziğie ulaşmanın, çizerler tarafından ortaya koyulan karakter tamlamalarının yani kısacası Black Adam’a hazırlanmanın hayatının en zorlu eğitim rejimi olduğunu söyledi. Ayrıca sözlerinin sonuna “Size şunu vaat ediyorum, DC evrenindeki güç hiyerarşisi değişmek üzere.” sözlerinide ekledi.

Oyuncu zaten fiziksel yapısıyla ünlü olmasına rağmen, son yorumları kesinlikle yaklaşmakta olan film için işlerin tamamen yeni bir seviyeye taşındığını gösteriyor. Bununla birlikte karakterin gerçekten Superman ile karşı karşıya gelip savaşacağı henüz belli değil ancak imkansızda değil. Hayranlar şimdilik filmi tam olarak izlemek için 29 Temmuza kadar bekleyecek gibi gözüküyor.