İsimsiz Iron Man oyununun (sadece Iron Man olarak adlandırılmadığını varsayarsak) geçtiğimiz günlerde geliştirmenin çok erken bir aşamasında olduğu ve yalnızca tek bir görselin bizlere sunulduğunu gördük. Oyun, Motive Studio tarafından Guardians of the Galaxy gibi oyunlar üzerinde çalışma deneyimine sahip olan ve ekibe liderlik eden Olivier Proulx ile birlikte geliştiriliyor. Ayrıca oyunun Tony Stark’ın Iron Man olarak görev yaptığı süre boyunca yaşadığı maceraların ardından tek oyunculu, üçüncü şahıs aksiyon-macera oyunu olduğu doğrulandı.

Marvel’ın yakında çıkacak video oyunlarından birinde göreceğimiz tek karakter Iron Man, yani Tony Stark değil olmayacak. Halihazırda geliştirilmekte olan başka başlıklar da var. Electronic Arts web sitesinde Iron Man oyunu için yapılan resmi duyuruda yapım aşamasında olan daha fazla Marvel oyunuyla ilgili ek bir yorum da yer aldı. EA’in daha fazla Marvel oyunu üzerinde çalıştığı doğrulandı, ancak bunların hangi özelliklere dayanacağı bilinmiyor.

“Oyun şu anda ön yapım aşamasında, geliştirme sürecinde ilerledikçe daha fazla güncellememiz olacak. Bu, Marvel ve Electronic Arts arasında heyecan verici yeni bir işbirliği ve Iron Man birkaç yeni oyunun sadece ilki.”

Electroic Arts’ın Black Panther Oyunu Yapacağı Söylentileri

EA’in yaklaşmakta olan Marvel oyunları hakkında zaten söylentiler vardı. Jeff Grubb, bugünün resmi onayından önce geçmişte Iron Man oyununun varlığını ortaya çıkarmıştı. Aynı gönderide Grubb, EA’in bir Black Panther oyunu üzerinde çalıştığını ve Iron Man’den bir süre sonra çıkacağını da belirtti. Bunun D23’te tanıtılan ve Skydance Studio tarafından geliştirilmekte olan, Captain America/Black Panther oyunuyla aynı oyun olmadığını belirtmekte fayda var.

Marvel evreni çok geniş ve inanılmaz video oyunu uyarlamalarının parçası olabilecek çok sayıda karakter ve ekibe sahip. EA’in en büyük kahramanları ve kötüleri tek bir oyun altında toplayabilecek bir Marvel dövüş oyunu üzerinde çalıştığına dair söylentiler var. Ancak şimdilik sadece yakın gelecekte Iron Man oyununu tartışacak olması muhtemeldir, bu nedenle yeni Marvel oyunlarının resmi olarak açıklanması biraz zaman alabilir.