Spider-Man: No Way Home’un ikinci fragmanı The Amazing Spider-Man 2’de gördüğümüz Electro’nun kostümünde önemli değişiklikleri bizlere sundu. No Way Home Peter Parker’ın, Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın oynadığı önceki Spider-Man filmlerinde görülen kötü adam çeşitleriyle karşılaştığı için Çoklu Evrenin etkilerini ciddi şekilde araştıran ilk MCU filmi olacak. Doc Ock ve Lizard gibi karakterlerin yanı sıra Electro’da Spider-Man: No Way Home’da güncellenmiş bir görünümle ortaya çıktı. Her karakter ufak tefek yenilikler ve değişiklikler içeriyordu ancak en dikkate değer olan Electro’nun yeni tasarımıydı.

Aslına bakacak olursak Elektro’nun güncellenmiş görünümü orijinal çizgi roman tasarımına daha yakın görünüyor ve bu Electro’nun The Amazing Spider-Man 2’de Spider-Man ile savaşan kişinin yeni bir çeşidi olduğunu gösteriyor. Hadi o halde Electro’nun Spider-Man: No Way Home kostümünün The Amazing Spider-Man 2’de ve çizgi romanlarda giydiği kıyafetle karşılaştırmasını yapalım.

Çizgi Roman Kostümüyle Ufak Tefek Benzerlikler Var

Electro’nun Spider-Man: No Way Home kostümü açıkça çizgi roman görünümünden ilham alınarak tasarlanmış. Elektro aslen bileklerinde ve göğüste yıldırım detaylarına sahip yeşil ve sarı kıyafet giyiyor, bunların yanı sıra 3 ayrı noktadan şimşek çıkan bir maske takıyordu. Jamie Foxx her ne kadar Elektro için daracık yeşil elbise giymiyor olsada yeni kostümü çizgi roman tasarımını andırıyor.

Yıldırım, yüzünün üzerinde karakterin Marvel çizgi romanlarında giydiğine çok benzeyen bir tür maske bile oluşturuyor. Tabii ki Elecktro güçlerini şimşekleri yönlendirmek için aktif olarak kullanmadığında sadece koyu renk giysiler ve göğsüne bağlı bir mekanizma ile eldivenler giyiyor olacak. Bu oldukça sade bir kıyafet, filmdeki Elektro için büyük olasılıkla kullanışlı olacaktır.

Eski Spider-Man Serisindeki Haliyle Durumlar Nasıl ?

Electro’nun Spider-Man: No Way Home’daki kostümü, ona derisinin altında akan mavi elektrik enerjisiyle mavi bir cilt vermek için yeniden tasarlayan The Amazing Spider-Man 2’deki görünümünden çok farklı. Bununla birlikte mavi ten ve yıldırım hariç Elektro’nun TASM’deki kostümünün geri kalanı hayati organlarını korumak için tasarlanmış sıradan bir siyah takım elbiseden ibaretti.

Bu açıdan bakıldığında No Way Home’un kostümü çizgi romana çok daha uygun. Hatta bu yeni kostüm karakterin elektrik mühendisi olarak görev yaptığı arka planı da yansıtmaktadır. Ayrıca Elektro’nun yıldırımlarının rengi de çizgi roman renk şemasına uymak için maviden sarıya değişti. Şimdilik diyeceklerimiz bu kadar, izleyicilerin filmin Electro’da veya Spider-Man’in diğer kötü adamlarından herhangi birinde başka değişiklikler yapıp yapmadığını görmek için sadece beklemesi gerekecek.