Elizabeth Olsen, Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın Marvel’in Sam Raimi’nin yönetimindeki en korkunç filmi olmayı hedeflediğini söyledi.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness, yıldız Elizabeth Olsen’e göre en korkunç Marvel filmi olacak. Marvel Studios, Doctor Strange devam filmini ilk olarak 2019’da duyurmuştu, ancak o zamandan beri büyük değişiklikler geçirdi. Scott Derrickson ayrıldıktan sonra Sam Raimi filmin yönetmeni oldu. Başlangıçta Doctor Strange 2’yi hızla bitirmek için acele edecek gibi görünse de, COVID-19 prodüksiyonu erteledi ve Raimi’ye Marvel Sinematik Evrenine alışması için daha fazla zaman verdi.

Film ilk duyurulduğunda Olsen’in Cumberbatch’in baş rol arkadaşı olduğu ortaya çıkmıştı. Aktris, Doctor Strange 2’deki deneyimini övmeye devam etti ve şimdi bir kez daha ne kadar korkutucu olacağını anlatıyor.

‏‏‏‏

‏‏‏‏‏‏‏‏

Elizabeth Olsen, WandaVision’daki çalışmasıyla ilk Emmy adaylığını aldı ve bu kariyer başarısını, katıldığı New York Film Akademisi için bir Soru-Cevap etkinliğine katılarak kutladı. Twitter kullanıcısı @VATICANCAME0WS, toplantı süresi boyunca filmler hakkında güncellemeler sağladı ve buna Doctor Strange in the Multiverse of Madness hakkında bazı konuşmalar da dahildi. Görüşmeyi yapan kişi, yaklaşmakta olan MCU devam filmi hakkında ayrıntılar için Olsen’i dürttü ve Olsen, “Bu çok korkutucu bir film. En korkunç Marvel’ı yaratmaya çalışıyorlar” diyerek, filmin en korkunç Marvel filmi olacağına dair heyecan verici şeyler söyledi.

İronik olarak, Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın korkutucu olup olmadığını tartışması biraz hassas bir konu. Derrickson başlangıçta San Diego Comic-Con’da filmin Marvel’in ilk korku filmi olduğunu ilan etti, ancak Kevin Feige hemen filmin hala PG-13 olacağını doğrulamak için atladı. Marvel Studios Başkanı o zamandan beri korkutucu olsa da onu bir korku filmi olarak sınıflandırmayacağını açıkladı. Bu, Olsen de dahil olmak üzere Doctor Strange 2 ile ilgili birden fazla kişinin filmin korku unsurlarını abartmasını engelleyemedi.

Doctor Strange 2’nin gerçekten bir korku filmi olup olmadığı henüz belli değil. Marvel Studios geçmişte hiçbir şeyi uzaktan bile korkutucu hale getirmedi. Buna rağmen, en korkunç Marvel filmi olmayı hedefleyen Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Marvel Studios’un Faz 4 projesinin benzersiz bir tona sahip olmasına ve farklı türlerle oynamasına izin verdiğinin bir başka işaretidir.

Sonraki:

SPİDER-MAN: NO WAY HOME HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY