Darkhold’u incelemesiyle sona eren WandaVision’daki hikayesine devam eden Wanda Maximoff karakteri, Doctor Strange devam filminde ana kötü olarak en başta rol aldı. Yeni film, bolca çoklu evren atlamalıydı ve America Chavez’i beraberinde getirdi.

Yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ı izleyiciler çıktığı gibi çabucak izlemeyi başardı. Doctor Strange 2 gişede büyük bir popülerlik yakaldı ve birçok kişi spoiler yememek için açılış haftasında sinemalara akın etti. Bazı kişiler ise filmi daha vizyona girmeden önce bile izleyecek kadar şanslıydı. Marvel, gişe rekorları kıran filmlerine yönelik genellikle son haftalarda filmi birlikte izleyen oyuncu kadrosu ve ekip üyelerinin katıldığı abartılı dünya prömiyerleri düzenlemesiyle tanınır. Ancak başrolde olmasına rağmen Elizabeth Olsen filmi henüz izlemedi.

Elizabeth Olsen, The Tonight Show Starring programında Multiverse of Madness’ı hâlâ izlemediğini itiraf etti. Dedikleri şöyleydi:

Hayır, hala izlemedim. Ben, bir şeyi nasıl daha iyi hale getireceğimi bulmak için çalışmak isteyen insanlardan biri gibiyim. Prömiyeri yaptığımızda üşütmüştüm ve oturmak istemedim. İzlemem için bana bir kopyasını göndermelerini istedim. Daha sonra kopyada çok fazla filigran vardı ve ben onu böyle izlemek istemedim.

Johnny Depp gibi birçok oyuncu kendi filmlerini asla izlememeyi tercih etse de Olsen’in Doctor Strange 2’yi izlemesini engelleyen şey gerçekte bu değil. Scarlet Witch yıldızı, Doctor Strange 2 gala gecesinde soğuk algınlığı yüzünden katılmamayı tercih etti ve asıl gösterimi kaçırmış oldu. Marvel daha sonra Olsen’in kendi kişisel kopyasını evde izlemesi için ona gönderdi, ancak yasadışı çoğaltmaları önlemeyi amaçlayan bir filigran nedeniyle dikkatinin dağıldığını söyleyerek izleyemediğini belirtti. Filigranın boyutuna ve yerleşimine bağlı olarak, Olsen’in filmi neden bu şekilde izlemek istemediği anlaşılabilir.

Olsen’in Doctor Strange 2’yi izlememesinin tüm nedenleri bunlar olsa da, aslında direkt ilgilenmeme olasılığı da var. Pek çok Marvel ve özellikle Wanda hayranının Raimi’ye ve yazar Michael Waldron’un Scarlet Witch’i cani bir kötü karaktere dönüştürme kararına kızdığı açıkça ortada. Belkide o karakterinin tasvirini yeniden yaşamak istemiyor olabilir.