Yakında çıkacak olan Doctor Strange devam filminde Wanda Maximoff/Scarlet Witch rolünü yeniden canlandırmaya hazırlanan Olsen, Marvel Sinematik Evreni’ndeki ilk çıkışını 2014’ün Captain America: The Winter Solider’ın post-credit sahnesinde yaptı. Daha sonra 2015 yılında ikiz kardeşi Pietro Maximoff ile birlikte Hydra’nın deneysel test deneklerinden biri olarak görev yaptığı Avengers: Age of Ultron’da Wanda olarak gerçek çıkışını yapacaktı.

Doctor Strange’in devam filminin vizyona girmesine sadece günler kala Olsen’e On Demand Entertainment tarafından kendi solo filmine geri dönmek isteyip istemediği soruldu. Olsen, Marvel’in “anlatacak güzel bir hikayesi varsa” bir Scarlet Witch filmi düşüneceğini kabul ederek, önce role kısa bir ara vermesi gerektiğini söyledi. Dedikleri şu şekildeydi:

Muhabir : “Wanda’nın kendi dizisi vardı, sorun değil ama ne zaman kendi filmini çekecek?”

Olsen : “Oh, bilmiyorum ama anlatacak güzel bir hikayeleri varsa, orada olacağım.”

Muhabir : “Uzun bir aradan sonra ilk mi?”

Olsen : “Evet, tam olarak, hatta küçük bir tane. Sadece biraz mola istiyorum.”

Olsen’in Multiverse of Madness’ın ardından Scarlet Witch karakterine kısa bir ara verme ihtiyacı MCU’daki çalışmasının kariyerinin son birkaç yılını ne kadar tüketeceği düşünüldüğünde mantıklı. Olsen, WandaVision’ın ardından doğrudan Doctor Strange 2’ye geçmekle kalmadı, aynı zamanda son sekiz yıldır sürekli olarak aynı karakteri oynuyor. Aktris, serinin geleceği konusunda iyimser görünüyor ve oyuncunun kendi solo macerasını yönetmeye istekli olduğunu duymak cesaret verici.

Orijinal çizgi romanlarda Scarlet Witch’in Magneto ile karmaşık ve genellikle karanlık bir aile ilişkisi vardır. Marvel’ın şu anda çoklu evren aracılığıyla mutantların MCU’ya nihai olarak dahil edilmesi için çalışması beklenirken, belki de solo bir Wanda Maximoff/Scarlet Witch filmi bu ilişkiyi kurmak için uzun bir yol kat edebilir. Her iki durumda da gelecek Doctor Strange in the Multiverse of Madness 6 Mayıs’ta piyasaya sürüldüğünde bir nebze daha ortaya çıkacak ve ardından Scarlet Witch’in geleceğiyle ilgili spekülasyonlar kesinlikle artacak.