Eternals, süper güçlü kahramanlardan oluşan uzun bir listeyle övünüyor, ancak bunlardan hangisi en güçlüsü? Chloe Zhao’nun filminde ve çizgi romanlarda MCU’ya tanıtılmak üzere yola çıkan uzaylı ırkının 10 üyesi, Marvel Evreni’nin en güçlü karakterleri arasındadır.

Ikaris (Richard Madden) gözlerinden kozmik ışınlar çıkararak inanılmaz müthiş olma yönünde ilerliyor, süper hızda çalışan Makkari (Lauren Ridloff) , enerjiden yapılmış bir kılıcı olan Thena (Angelina Jolie) ve daha fazlası. Çizgi romanlardaki gibi, Eternals’ın da çeşitli farklı amaçlar için kanalize edebildikleri muazzam miktarda kozmik enerjiyle beslenen ölümsüz varlıklar olduğu görülüyor. Karakterlerin çizgi roman versiyonlarının ortak güçleri vardır, ancak en azından bazıları benzersiz yeteneklere sahiptir. Superman’le benzerlik gösteren Ikaris’in bazı güçleri ışınlanma, ancak deneyimden pek hoşlanmıyor. Diğer yetenekleri arasında rejenerasyon, uçma, hızlı iyileşme, lazer ışını gibi şeylerde var. (Bunlar diğer karakterler için de benzerlik gösteriyor)

Çizgi romanlar ve fragmanlardan gösterilenler, 10 Eternals’ın en güçlüsünün kim olacağına dair bazı ipuçları veriyor. Marvel sadece çizgi romanlara göre hareket etseydi, bu başlık muhtemelen Don Lee’nin Gilgamesh ve Gemma Chan’ın Sersi’si karakterini konu alacaktı, ancak durum böyle değil. Sersi, çizgi romanlarda gezegendeki en yıkıcı güçlerden biri olma potansiyeline sahip, ancak Chan’ın karakterinin “en güçlü” olmadığı ve “en belirgin etkileyici güçlere” sahip olmadığı hakkındaki yorumları, Eternals’ın yeteneklerini önemli ölçüde seyrelttiğini gösteriyor. Gilgamesh ise değişmeden aynı güçlerde durabilir.

Ebedilerin birden fazla gücü olduğu için, bazıları (Gilgamesh dahil) kozmik enerjileriyle yapabilecekleri her şey açısından Superman ile karşılaştırılabilir. Gilgamesh’i çizgi romanlarda bu kadar tehlikeli yapan şeylerden biri, sadece Thor seviyesinde güce sahip olması değil, aynı zamanda uçma, gözlerinden ve ellerinden kozmik ışınlar fırlatma ve maddeyi manipüle etme gibi standart Eternals yeteneklerine de erişebilmesidir. (Biz ona artık gılgamış diyelim.)

Marvel, Eternals’da Gılgamış’ın güçlerini azaltmazsa, MCU’nun en güçlü karakterlerinin saflarına katılabilir. Çizgi romanlarda o kadar etkileyici bir dövüşçü ki, Thor’un sınırlarını zorladı ve o zamanlar kör olmasına rağmen neredeyse onu yendi. Thor, onu şimdiye kadar karşılaştığı en büyük düşmanlardan biri olarak görüyordu. Belki de Thanosu bile ele geçirebilirdi…

SONRAKİ:

STAN LEE MARVEL EVRENİNİ YARATTI AMA BUNDAN HER ZAMAN KÂR ETMEDİ