Netflix Orijinal filmi Enola Holmes 23 Eylül 2020’de gösterime girdiğinde, dünya ilk kez Sherlock Holmes evreninde yepyeni bir kahramanı gördü. Yazar Nancy Springer tarafından yazılan aynı adlı bir genç yetişkin kitap serisine dayanan film, Millie Bobby Brown’ın baş karaktere mizah ve çekicilikle hayat verdiğini gördü ve birçoğu genç olan oyunculara ev sahipliği yaptı.

Netflix ilk başlarda Enola Holmes 2 başlıklı devam filmi hakkında çok az bilgi verdi ancak zaman geçtikçe, oyuncu kadrosu hikaye ve çok daha fazlası hakkında küçük ayrıntılar ortaya çıkıyor. Genç kahramana başka bir macerada katılmaya can atan Enola Holmes hayranları için, yakında çıkacak olan film hakkında şimdiye kadar bilinmesi gereken her şey burada.

Enola Holmes 2’nin Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Şu an itibariyle Netflix’ten Enola Holmes 2 için olası bir çıkış tarihi belirtilmedi. Ancak projenin yakın zamanda prodüksiyona başladığı bildirildiğine göre, mantıklı bir tahmin yaklaşan devam filminin 2022’nin sonunda yayın platformuna geleceğidir. Umarız ki, prodüksiyon bitmeye yaklaştığında daha net açıklamalar görebiliriz.

Enola Holmes 2’nin Oyuncu kadrosunda kimler var?

Beklenildiği gibi, Brown devam filminde esprili genç dedektif Enola olarak geri dönecek, hem Cavill hem de Bonham Carter sırasıyla Sherlock ve Eudoria rollerini yeniden oynayacaklar. Claflin’in devam filminde tekrar Mycroft’u canlandırıp canlandırmayacağına dair henüz bir bilgi yok. Geri dönen diğer önemli oyuncular, ilk filmde Enola’nın suç ortağı Tewkesbury’yi oynayan Louis Partridge, Scotland Yard’dan Müfettiş Lestrade rolünde Adeel Akhtar ve Edith rolünde Susan Wokoma. Ve tabii ki filmde yeni yüzlere de yer verilecek.

Enola Holmes 2’nin Konusu Ne?

Unutulmaması gereken ilk şey, Enola Holmes 2’yi Harry Bradbeer’in yönettiği ve Jack Thorne ile ilk filmdeki kamera arkasında aynı yaratıcı ekibe sahip olduğu. Merakla beklenen devam filminde Bradbeer ve Thorne’un ne tür bir hikaye anlatacaklarına gelince ortaya çıkacak çok fazla ayrıntı yok, ancak Enola’nın bir tür yeni vakayı araştırırken yine birçok soruna yol açmasını bekleyebiliriz. İlk filmde ana olay örgüsünden biri, hem Eudoria hem de Edith’in yoğun bir şekilde dahil olduğu kadınların oy hakkı hareketine bağlı reform tasarısıdır. Film serisinin ana teması hem karakterler hem de hikaye aracılığıyla kadınların özgürlüğü ve güçlendirilmesi olduğu için, bu olay örgüsünün ikinci filmde bir şekilde yeniden ele alınması kuvvetle muhtemeldir.

Son olarak devam filminin konusuna bağlı olarak, film muhtemelen daha fazla çekim için İngiltere’deki diğer yerlere de gidecek. İlk filmin prodüksiyonu 2019 yazında gerçekleşti ve Eylül 2019’da sona erdi, bu nedenle Enola Holmes 2’nin çekimlerinin de toplamda yaklaşık üç ay sürmesi beklenebilir. Filmin arkasındaki ekip muhtemelen Aralık 2021’de prodüksiyonu bitirmeyi planlıyor.