Epic Games’in popüler video oyunu olan Fortnite için filmi üretmeyi düşündüğü bildiriliyor. İlk olarak 2017’de piyasaya sürülen oyun, Epic’i önemli bir oyun yayıncısından kendi PC oyun mağazasına sahip milyarlarca dolarlık bir medya şirketine dönüştürerek tüm zamanların en başarılı video oyunlarından biri haline geldi. Fortnite o zamandan beri kitaplar ve bir dizi Fortnite/ Batman çapraz çizgi romanı da dahil olmak üzere çeşitli medya biçimlerine yayıldı.

Modern battle royale türündeki ilk video oyunu olmasa da, Fortnite piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra türün baskın gücü haline geldi. Oyunun renkli, çizgi filmvari görsel stili ve oynaması ücretsiz yapısı, daha genç oyuncular arasında büyük bir çekicilik sağladı. Her ne kadar yüksek başarı sağlasa da oyunun mobil versiyonu Apple-Epic Games davalarının başlıca sebebi oldu ve şirketlerin başını ağrıtmaya yetti.

Tam şu anda bir Fortnite filmi yapmak belirgin bir olasılık haline gelebilir gibi görünüyor. The Information’ın bir raporuna göre kaynaklar Epic’in “komut dosyası video programlamaya odaklanan bir eğlence bölümü başlatmayı düşündüğünü” ve bir Fortnite uzun metrajlı filminin düşünüldüğünü söyledi. 2021’in başlarında, Disney’in tüm Star Wars filmlerinde baş yapımcı olarak görev yapan Jason McGatlin de dahil olmak üzere birkaç eski Lucasfilm çalışanı Epic Games’e katıldı. Yani anlayacağınız McGatlin artık Epic’in Özel Operasyon Başkanı.

Bir Fortnite filminin nasıl görüneceği başlı başına zor bir sorudur. Oyunun karikatürize görünümü animasyona kolay bir çeviri sağlar; bu, oyunun genç demografisi göz önüne alındığında harika bir seçim olabilir. Bir Fortnite filmi gerçekten geliştiriliyorsa muhtemelen en az birkaç yıl daha ortalığa çıkmayacak ancak oyunun muazzam başarısı göz önüne alındığında, Epic’in diğer medyadaki marka adından yararlanmaya çalışması muhtemel görünüyor.