1993 televizyon dizisi olan Lois & Clark: The New Adventures of Superman’in eski Superman oyuncusu Dean Cain, DC Comics’in yeni Superman’in biseksüel olarak ortaya çıkarma kararını sert bir şekilde eleştirdi. DC bu kararını 11 Ekim Pazartesi günü, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Ulusal Çizgi Roman Günü’nde açıkladı.

Dean Cain, The Hollywood Reporter aracılığıyla bildirildiği üzere Fox & Friends ile yaptığı röportajda Süpermen hakkındaki şüphelerini dile getirdi. Cain röportajda:

Dc karakterleri neden adaletsizliklere karşı savaştırmıyor? Bu cesurca olurdu, okurdum. Ya da kadınların okula gitme hakkı için savaşması.. Çocukların tacize uğraması veya bunun gibi daha nicesini ele almak çok daha iyi olurdu. Bugün bu dünyada gerçek bir kötülük var, savaşacak çok şey var. İnsan kaçakçılığı, gerçek ve fiili kölelik devam ediyor. Bu sorunları ele almak harika olabilirdi”

Cain’in DC’ye karşı Superman’i ‘gerçek meseleler’le uğraşmak yerine biseksüel olarak tanıtmasına karşı argümanları birçok kişi tarafından karışık yorum aldı. Cain, çizgi romanlarda heteronormatif olmayan ilişkilerin daha doğal olduğunu ima ederek, “Bunu 20 yıl önce yapsalardı, belki daha cesurca olurdu” diyor. Eski bir Superman aktörü olarak, Dean Cain’in yönelimleri nedeniyle başkalarına saldırganlık duyması ve hakaret ettiğini duymak üzücü. Ancak şimdilik her iki tarafta karışmış durumda ve geleceğin ne getireceğini kimse bilmiyor.