Göksel varlıklar tarafından yaratılan Eternals, insanlığı Deviant’lardan korumak için binlerce yıl önce Dünya’ya gönderildi. Ancak, varlıklarını bildirmek yerine orijinal görevleriyle ilgili olmadıkça diğer insani meselelere karışmamaları talimatı verildi. MCU’nun ana Eternals ekibi 10 üyeden oluşuyor: Thena olarak Angelina Jolie, Ikaris olarak Richard Madden, Makkari olarak Lauren Ridloff, Phastos olarak Brian Tyree Henry, Ajak olarak Salma Hayek, Sprite olarak Lia McHugh, Gılgamış olarak Don Lee, Kumail Nanjiani olarak Kingo, Sersi rolünde Gemma Chan ve Druig rolünde Barry Keoghan. Birkaç yüzyıl boyunca bir birim olarak çalıştılar, sonra yollarını ayırdılar. Ancak şimdiki filmde bazı tehlikeler nedeniyle yeniden bir araya gelmek üzereler.

Eternals ile ilgili bir çok soru var, ancak tartışmasız en büyüğü neden daha önce MCU’ya hiç müdahale etmedikleri. Gökseller tarafından yapmamaları talimatı verildiğine göre, nedenine dair daha derin bir anlam olmalı. Yönetmen Zhao, Fandango ile yakın tarihli bir röportajda bunu yanıtladı ve esasen, Iron-Man gibi Dünya merkezli kahramanların Avengers’ı oluşturabilmesi için onlara geri çekilmelerinin söylendiğini söyledi:

Onlara Dünya’nın orijinal süper kahramanları demeyi seviyoruz. Bu yüzden Deviant’lar gittikten sonra, insanların bizim istediğimiz şekilde gelişmesine ve ilerlemesine izin vermeleri için kenarda durmaları talimatı verildi… ve bu da sonunda bizi Tony Stark gibi birine götürdü. Eternals her zaman gölgelerde var oldu… ancak nerede ortaya çıkacaklarını asla bilemezsiniz.

Zhao’ya daha önce bu sorulmuştu ama o cevap vermemeyi tercih etti ve bunun yerine Eternals’ın bu soruya bir cevap vereceğini söyledi. Bu açıklama aslında çok mantıklı. Eternals, her kötü bir şey olduğunda insanlığın imdadına yetişseydi, süper kahraman ve insanlar onlara aşırı derecede bağımlı olabilirlerdi. Ayrıca Avengers’ın zorunluluktan doğduğunu belirtmekte fayda var. Takıma katılmadan önce hepsinin başlı başına birer kahraman olduğunu kabul eden Nick Fury, Loki’den gelen dünya dışı bir tehdit yaklaştığında onları bir araya getirdi. Eternals o zamanlar yerleşik bir grup olsaydı, Fury kendi ekibini bir araya getirmek yerine onlara ulaşabilirdi.

Eternals’ın MCU’ya gelişinin serideki güç yapısını değiştireceği açık. Asıl soru, ortaya çıkışlarının yerleşik kahramanlar arasındaki dinamiği nasıl değiştirdiğidir. Bu noktada öne çıkan her karakter bir şekilde bağlantılıdır. Örneğin Shang-Chi resmen Avengers parçası olmak için getirildi. Esasen tek bir karakter olduğu için bu oldukça kolaydı, ancak özünde ölümsüz varlıklar olan Eternals’ta işlerin farklı ilerleyeceği kesin.