Dünyadaki en eski varlıklardan biri olan Eternals birçok şey gördü; imparatorlukların yükselişini ve düşüşünü izlediler, tanrılarıyla tanıştılar. Ancak bununla beraber hayranların çok az düşünebildiği birşey vardı, Eternals’ı ne korkutabilir? Filmin MCU’daki ilk çıkışlarından önce Marvel, sevmedikleri bir şeyi ortaya çıkardı: sihir.

Eternals, DC Comics’te bir görev yaptıktan sonra 1970’lerin ortalarında Marvel’a dönen efsanevi Jack Kirby tarafından yaratıldı. Zamanın “antik astronot” çılgınlığını kullanan Eternals, bilimkurgu, süper kahramanlık ve mitolojinin kesişimini keşfetti. Gizemli Göksel Tanrılar sayesinde fantastik güçlere sahip olan Eternals, büyük ölçüde insanlardan ayrı yaşamalarına rağmen hala Dünya’nın birçok mitoloji ve efsanesine ilham vermeyi başaran insanlığın bir dalıdır. Bireysel güçlere ek olarak, her Eternal süper dayanıklılığa, ve ölümsüzlük gibi daha birçok şeye sahiptir. Bu yönden bakınca Eternals’ın korkacak pek bir şeyi yok gibi görünüyor, ancak durum şimdilik böyle olmayacak.

Göksellerle iletişim kurabilen tek Ebedi olan Ajax Eternals: Celestia‘nın tek sayılık çizgi romanında, Odin, Phoenix ve Star Brand gibi en güçlü üyelerini değerlendirir. Sonra dikkatini diğerlerine çevirir ve Dünyanın ilk Yüce Büyücüsü Agamotto’ya ulaştığında, sihrin Ebedilerin “en zayıf noktası” olduğundan bahseder. Ayrıca Agamotto’nun küçücük vücudu göz önüne alındığında ne kadar güçlü olduğuna da şaşırıyor. Ajax daha sonra Ghost Rider’ı analiz eder ve onun Cehennemden gelen bir iblis olduğunu fark ettiğinde duraklar, “şeytanlarla yapılan anlaşmalar asla iyi sonuçlanmaz” yorumunu yapar.

Ajax, büyünün neden Eternals’ın en zayıf noktası olduğu konusunda hiçbir zaman ayrıntılı bilgi vermedi. Güçleri, ileri teknolojileri ve Göksellerle doğrudan bağlantıları göz önüne alındığında, büyünün çok fazla sorun teşkil etmemesi lazım. Eternals, yalnızca Göksellere değil aynı zamanda kendi teknolojilerine de çok fazla güvenen bir ekip. Öte yandan sihir önceden tahmin edilemez bir güç olabilir ve iyi düzenlenmiş bir şekilde Eternals için sağlam bir kaos yaratabilir. Son olarak Ajax’ın Agamotto’nun yanında kendini rahatsız hissetmediğini belirtmekte fayda var, yani birbirlerine düşman değiller.