MCU’nun 2021’deki üçüncü film girişi olan Eternals, Thanos sonrası dünyayı bir arada tutmak için savaşırken itibari kozmik uzaylı ırkını yapıma tanıtacak. Richard Madden, Gemma Chan, Salma Hayek, Angelina Jolie, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Lia McHugh, Brian Tyree Henry, Berry Keoghan ve Kumail Nanjiani bu topluluk filminde rol alıyor. Eternals iki zaman çizgisinde geçecek, biri uzak geçmişte dünyaya ilk gelişleri sırasında ve diğeri modern çağda, ölümcül düşmanları Deviant’larla bir kez daha karşı karşıya gelecekler.

Black Panther ve Thor: Ragnarok, MCU’nun 3. Aşaması sırasında giriş yaptı ve filmler oldukça beğeni aldı. Chadwick Boseman’ın mirası 2022’in devamı Wakanda Forever’da yaşayacak olan Wakanda’nın kralı T’Challa olarak sonsuza dek hatırlanacak. Thor’da yeni filmiyle 2022’de geri dönecek.

En sevilen MCU filmlerinden ikisini örnek gösteren Moore, Eternals setini ziyareti sırasında yaklaşmakta olan Marvel filminin ikisi arasında bir yere indiğini açıkladı. Topluluk filminin Thor: Ragnarok veya James Gunn’ın Guardians of the Galaxy filmleri kadar komik olmayacağına dikkat çekiyor, ancak aynı zamanda çok da ciddi olmayacak. Moore, Black Panther’i daha ciddi Marvel filmlerinden biri olarak gösteriyor ve sonuçta Eternals’ın yelpazenin ortasında bir yerde olduğunu söylüyor.

Moore’un yorumları film hakkında pek bir şey açıklamasa da, film için her iki tarafada çok fazla eğilmeye çalışmadıklarını bilmek rahatlatıcı olmalı. Eternals , baş döndürücü temalarla uğraşacak (Black Panther gibi), ancak yine de biraz hafif olacak. Neyse ki Marvel film tonlarını çoğunlukla nasıl dengeleyeceğini biliyor ve Eternals’ın yayın prömiyeri her geçen gün daha da yaklaştıkça, seyirciler er ya da geç nasıl olacağını öğrenecekler.