Yönetmen Chloé Zhao, Marvel’in yaklaşmakta olan filmi Eternals’ın uzunluğunu resmi olarak onayladı. Aynı adı taşıyan Marvel Comics serisine dayanan Zhao’nun yeni filmi, Dünya’yı Deviants olarak bilinen kötü meslektaşlarından kurtarmak için saklanmaktan çıkan bir uzaylı ırkına odaklanıyor. MCU Aşama 4 planındaki üçüncü film, 2019’un Dünya’nın en güçlü kahramanlarının Thanos’un hamlesini tersine çevirdiğini ve istemeden insanlığı tehlikeye atan şeyleri tetikleyen Avengers: Endgame olaylarından sonra gerçekleşecek.

Eternals, yeni süper kahraman ekibi olarak ortaya çıkacak etkileyici bir oyuncu listesine sahip. Kadroda Angelina Jolie, Kit Harrington, Salma Hayek, Kumail Nanjiani, Don Lee, Barry Keoghan, Harish Patel, Lauren Ridloff ve Brian Tyree Henry yer alıyor. Her oyuncu, Gökseller tarafından yaratılan ve 7.000 yıldan fazla bir süredir Dünya’da yaşayan uzaylı ırkının ölümsüz üyelerinden birini oynayacak. Böylesine geniş bir zaman dilimi ve devasa bir karakter listesiyle uğraşan Marvel’ın yeni filmi uzun bir film olmaya hazırlanıyor.

Zhao, geçtiğimiz günlerde Fandango ile röportaja katıldı ve bu sırada filmin iki buçuk saatlik bir uzunlukta olacağını onayladı. Filmi şimdiye kadarki en uzun MCU filmlerinden biri yapan Zhao, röportajda uzun çalışma süresinin kasıtlı olduğunu açıklıyor, hatta “Daha uzun olabilirdi!” diyerek iddiasını daha da sertleştiriyor. “Biliyorsunuz, on karakter, Gökseller ve 7000 yıl. Çok şey oluyor.” dedi.

Eternals’ın uzunluğunu bir perspektife sokmak gerekirse MCU’daki en kısa film, her ikisi de yaklaşık 112 dakika süren 2013’ün Thor: The Dark World ve 2008’in The Incredible Hulk arasında bağlanıyor. Yan not, 2011’in Thor’u yaklaşık 115 dakika uzunluğunda. Spektrumun diğer ucunda, MCU’daki en uzun film toplamda 181 dakika süren (üç saatten biraz fazla) 2019’un Avengers: Endgame’idir. Bunun ötesinde en uzun ikinci filmi 2018’in 149 dakika süren Avengers: Infinity War’ı. Yani yeni eternals filmi şimdiden uzunluk listesinde 2. sıraya yerleşmiş durumda.

Zhao’nun röportajında ​​belirttiği gibi daha da ileri gidecek olursak, yaklaşmakta olan Marvel filmi uzun bir zaman dilimini ele alıyor ve geniş bir oyuncu kadrosuna sahip. Bu nedenle filmin süresi normal gibi gözüküyor.