Eternals’ın her üyesi, tarihin bir noktasında insanlığa birçok şekilde yardım eden benzersiz süper güçlere sahiptir, ancak en büyük etkiye sahip olan Marvel Sinematik Evreni’nde Iron Man’in yerini alabilecek Phastos’tur. MCU’nun 4. Aşaması, dizileri, filmler, önceden kurulmuş karakterlerin hikayelerinin devamı ve yeni kahramanların beraberinde bu bağlantılı evreni genişletmeye devam ediyor. MCU’ya katılan en yeni karakterler ise Dünya tarihinde kilit rol oynadığı ortaya çıkan Ebedilerdir.

Ebedilerin her üyesinin, belirli süper güçleri vardır (insanüstü güç, dayanıklılık, hız, çeviklik, refleksler ve yenileyici iyileştirme faktörü gibi). Her Ebedi, kozmik enerji manipülasyon yeteneklerini farklı amaçlar için kullanır. Phastos’un ise tamamen teknopati ile ilgilidir, bu da ona kozmik enerji ile her tür nesne veya silah yaratmasına izin verir ve her türlü yararlı şeyi ortaya çıkarmakta gerçekten iyidir. Karmaşık nesneler ve deha seviyesindeki zekası ile birlikte bu yeteneği, onu MCU’nun 4. Aşaması ve ötesinde mükemmel bir Iron Man yedeği haline getirebilir.

Tony Stark/Iron Man, yıllarca MCU’nun teknoloji dehasıydı ve Phastos’un yetenekleri dahi-milyarder-playboy-hayırseverlerin yetenekleri ile karşılaştırılamasada, Phastos üretim konusunda bir tık önde olabilir. Çünkü kozmik enerji ve az malzeme ile tasavvur ettiği her şeyi hemen hemen yaratabilir. Tony’nin güçleri kendi teknolojisinin ürünüyken, Phastos’un güçleri onun bir parçası. Tıpkı Tony gibi, Phastos da icatlarının savaşlar ve daha fazlası için kullanıldığını gördü, bu yüzden ne yaptığının ve teknolojisinin sahip olabileceği birçok amacın çok daha fazla farkında.