Angelina Jolie, Salma Hayek, Kit Harrington gibi oyuncuları; Celestial, Deviant ve Eternal gibi Marvel‘ın kozmik güçlü varlıklarını MCU‘ya getirecek film Eternals filmi olacak. Filmden ilk fragman yayınlandı ve aklımızda soru işaretleri bıraktı. Ayrıca gördüğü her detaydan teori üretmeyi seven biz Marvel izleyicileri için de birçok fikir ortaya attı. Biz de teorilere bakmadan önce Eternal ırkı hakkında araştırma yaptık.

Eternals‘ı tanımamız için öncelikle Celestials ırkını bilmemiz lazım. Evrenini yaratılışının ardından Celestial ırkı ortaya çıktı ve bu ırk kadim tanrılar olarak geçmekteydi. Celestial ırkı gezegenler üzerinde deneyler yapmaya başladı. Deneyler sonucu farklı gezegenlerde farklı ırklar ortaya çıktı. Deney yaptıkları gezegenler biri de Dünya, yani yaşamımızın başlangıcı Celestial ırkına bağlandı. İnsan ırkıyla birlikte Eternal ve Deviant isimli iki ırk daha ortaya çıktı. Bu iki ırk uzun yaşam süresine ve daha yüksek zeka seviyesine sahipti. Tek farkları Deviant ırkının merhametsiz ve korkunç görünüme sahip olmalarıydı. Deviant ırkı aslında bir açıdan Eternal ırkının içindeki mutantlar gibiydi.

Celestial ırkının deneyleri sonucu ortaya çıkan 9 tane Eternal vardı.

Birinci Nesil: Arlok, Astron, Daina, Kronos, Master Elo, Oceanus, Shastra, Thyrio, Uranos.İlk yaratılan Eternal’lardır ve başlarında Kronos vardır. Kronos, Uranos gibi isimler Dünya’da özellikle Yunan mitolojisi olmak üzere birçok miti etkilemişlerdir.

İkinci Nesil: A’lars, Amaa, Cybele, Gilgamesh, Helios, Perse, Rakar, Tulayn, Valkin, Virako, Zuras.İlk Eternal’lardan sonra Deviant mutasyonunun da başlangıcıdır. Buradaki en önemli karakter A’lars çünkü kendisi Thanos’un babası olan Eternal. Oğlunun Deviant olmasından da mutlu değil.

Üçüncü Nesil: Aginar, Ajak, Arex, Atlo, Domo, Ikaris, Interloper, Mara, Phastos, Sigmar, Thanos, Thena, Veron, Zarin.

Dördüncü Nesil: Argos, Ceyote, Chi Demon, Delphan kardeşler, Druig, Khoryphos, Makkari, Psykos, Sersi, Kingo Sunen, El Vampiro.

Beşinci Nesil: Aurelle, Sprite, Titanis.

Peki Bunca Olaylar Yaşarıken Neredeydi Bu Eternals?

Eternalsların Marvel Sinematik Evreni içerisinde ilk defa Eternals filmi ile birlikte tanıyacağız. Fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla bu ırk dünyada yaşıyor ve sadece devasa büyüklükteki olaylara dahil oluyorlar. Peki Thanos‘un tüm evrenin yarısını yok etmeyi istemesi devasa büyüklükte bir olay değil mi?

Aslına bakarsanız Eternals ekibinin neden Thanos olayına müdahale de bulunmadığını bilmiyoruz. Tek umudumuz Thanos evrenin yarısını yok etmekte iken bizim ekibin çay partisi yapmıyor olması. Umarım filmde de bu duruma değinirler… Eternals filmi 5 Kasım 2021’de vizyona girecek