Kostüm Tasarımcısı Sammy Sheldon Differ ve Kostüm Efektleri Süpervizörü Ivo Coveney, Marvel Studios’un Eternals’ında karakterlerin giydiği kostümlerin görünümünü ve diğer tüm Marvel süper kahraman kostümlerinden nasıl farklı olduklarını açıklıyor. Eternals, 2008 yılında Iron Man ile başlayan Marvel Sinematik Evreni’nin 26. filmi. Stüdyo o zamandan beri eleştirel ve finansal açıdan başarılı birçok film çıkardı. Devasa evren aynı zamanda Disney+’ta genişlemeye başladı ve hayranlara filmler arasında eğlenebilecekleri yeni şovlar sundu. Marvel Studios devam eden COVID-19 salgını nedeniyle 2020’de zorlu bir yıl geçirirken, 2021’de çeşitli filmler ve diziler yayınlandı. Eternals ise MCU’nun en yeni üyesi.

Kostüm Tasarımcısı Sammy Sheldon Differ ve Kostüm Efektleri Süpervizörü Ivo Coveney, Eternals’ın kostümlerinin görünüşünü tartıştı. İzleyicilerin önceki MCU filmlerinde gördüğü kostümlerden çok farklı olduklarını söyledi. Bu heyecan verici yeni kostümler sayesinde Eternals kendisini şimdiye kadarki en farklı MCU filmi olmaya hazırlıyor. Differ’ın kostümlere nasıl yaklaştıklarına dair dediklerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

“Kostümlerin organik gözükmelerini istedik. Bu yüzden onları filmde gördüğünüzde beğeneceğinizi umuyoruz, biraz daha sanatsal ve gerçekçi şeyler ortaya çıkardık. VisDev bölümündeki Ryan ile yüzeylerde ne kullanacağımız konusunda çok konuştuk. Metal mi, Renkli parçalar mı? birçok denemeden sonra sonuca ulaştık. Bunları yapmak kesinlikle anlattığım kadar basit değillerdi. Bizim için uzun bir işbirliği ve deney yolculuğu oldu.”

Differ’ın açıklaması Marvel Studios’un bu filme ne kadar zaman, emek ve düşünce harcadığını kesinlikle gösteriyor. Eternals en başından beri izleyicilerin daha önce görmediği bir şeymiş gibi hissettirdi ve tek başına kostümler bile bunun görsel bir temsili. Film Endgame sonrası döneme kesinlikle yeni bir soluk getirecek. Seyirciler, Marvel filmlerinin 3. Aşamadan sonra kendilerine nasıl yeni bir kimlik yaratacağını kesinlikle merak ediyorlardı ve cevap yeni yeni oluşuyor gibi gözüküyor.