Eternals yazarları Ryan ve Kaz Firpo, bir sonraki MCU film yan ürünleri ve dizilerini ele almak istediklerini açıkladı. Devam eden COVID-19 salgını nedeniyle uzun bir gecikmenin ardından, Eternals nihayet 5 Kasım’da dünyanın dört bir yanındaki izleyiciler için gösterime girdi. Film şu anda Rotten Tomatoes’da bir Marvel filminin en düşük puanına sahip, ancak pandemi öncesi MCU filmlerinin belirlediği finansal beklentileri karşılayamasa bile pandemi sonrası gişede yeterince iyi performans gösterdi.

Ryan ve Kaz Firpo, THR ile yaptıkları yeni bir röportajda Eternals’ın karakterlerini spinoff filmlerle ve hatta belki Disney+’ta dizilerle daha kapsamlı bir şekilde keşfetmeyi istediklerini belirtti. Kaz, dizinin her bölümünde Dünya tarihinde farklı bir zamanda farklı bir Ebedi’yi takip ettiği bir yapı izleyebileceğini varsayımsal bir örnek olarak bile sundu. Örneğin, bir bölüm Kingo’nun 1890’larda Britanya İmparatorluğu’nun dağıldığı Mumbai’ye odaklanabilirken, bir başka bölüm Thena’nın antik Yunanistan’daki maceralarına odaklanabilir. Dizinin dışında, bir yan film ile de hikaye oldukça genişletilebilir. Yazarların dedikleri tam olarak şöyle:

Disney+’da Eternals’ın özel bir serisi olması gerektiğini bile söyledik. Örneğin 1890’larda Mumbai’de, Gandhi’nin Hindistan’daki İngiliz imparatorluğunu barışçıl şekilde dağıtmasıyla ilgili bir bölüm veya Thena’nın Yunanistan’da olduğu, her bölümünde farklı karakterlerin ele alındığı bir seri. Böyle bir şovu yapmayı çok isterim, bir çok fırsat var. İzleyiciler izin verirse Dane Whitman ile anlatacak bir hikayemiz olacak, bence Eternals evreninde çok fazla hikaye var.”

Ne yazık ki filmin zayıf eleştiri alımı ve ölçülen gişe performansı, Marvel’in gelecekteki Eternals projelerine yeşil ışık yakma konusunda tereddüt edeceği anlamına gelebilir. İzleyiciler genellikle filmi eleştirmenlerden daha çok beğeniyor gibi görünüyor. Son olarak Marvel bir Eternals dizisi veya yan film ile ilerlemeye karar verirse, Ryan ve Kaz Firpo zemine koşmaya hazır görünüyor.