Geçtiğimiz yıl Kasım ayında piyasaya sürülen Chloé Zhao’nun Eternals’ı inanılmaz derecede bölücü bir MCU filmi olduğunu kanıtladı. Filmde yüzlerce yıl boyunca Dünya’da yaşadıktan sonra saklandıkları yerden çıkmaları ve Deviant olarak bilinen varlıkların kötü gücünü yenmek için bir araya gelmeleri gerekir. McHugh ise filmde Ebedilerin en küçüğü olan Sprite’ı oynuyor.

Özel bir röportajda konuşan ​​McHugh, Maguire ve Garfield’ın dönüşlerini beş ay önceden bildiğini söyledi. Haziran ayında Black Widow’un galasındayken bir Marvel yapımcısına iki eski Spider-Man aktörünün Spider-Man: No Way Home’da geri dönüp dönmeyeceğini sordu. Bir NDA (gizlilik) anlaşmasına sahip olduğunu belirten McHugh cevabı alabilmeyi başardığını söyledi.

Büyük sırrı biliyordum. Black Widow galasına gittim ve yapımcılardan birine sordum, çünkü NDA kapsamındaydım. “Üçü içinde mi?” dedim ve o sadece fısıldayarak ‘evet’ dedi. Ama kimseye söylemedim ve dudaklarımı mühürledim. Film için çok heyecanlıydım. Onu dört gözle bekliyordum.”

Hem Maguire hem de Garfield’ın Spider-Man: No Way Home’da geri döneceğine dair söylentiler uzunca bir süre ortalıkta dolaşsa da Marvel, söylentilerin doğrulanmamasını sağlamak için olağanüstü bir iş çıkardı. Öyle ki Marvel aktörlerinin imzaladığı gizlilik anlaşmaları şu ana kadar hala etkili bir şekilde çalışıyor gibi görünüyor çünkü MCU filmleri her zaman izleyicilere sürprizler sunabiliyor.

Pek çok hayran, hem Maguire hem de Garfield’ın Spider-Man: No Way Home’da kısa sahnelerde yer alacağından şüphelenmiş olsa da aktörler filmin üçüncü perdesinin tamamında önemli roller oynadılar. Son savaş sahnesine ek olarak, iki karakter aynı zamanda Tom Holland’ın Peter Parker’ına akıl hocalığı yaptı ve sonuçta onun karakter yolculuğunun tamamlanmasına yardımcı oldu. McHugh’un ise gizlilik hakkını kullanıp böyle bir spoilerı istemesi oldukça anlaşılabilir olarak karşılandı.