Merakla beklenen Euphoria 2. sezon finali, geçtiğimiz gün yayın hizmeti HBO Max’i geçici olarak çökertti. Geçen ay 2. sezon için tekrar ekranlara dönen dizi izleyicilerini büyüledi ve yeni rekorlara imza attı. Euphoria, Oscar ödüllü yönetmen Barry Levinson’ın oğlu Sam Levinson tarafından yaratıldı ve Emmy ödüllü Zendaya’nın liderliğindeki bir oyuncu kadrosu ile yayın hayatına devam ediyor.

Çökme raporlarını tutan DownDetector web sitesine göre HBO Max, son bölümün yayınlanmasından birkaç dakika önce birçok kullanıcı için kullanılamadı ve kullanıcı sorunlarının yayın saatinden sadece beş dakika önce arttığı bildirildi. Tüm sorunlar ilk raporların ardından yarım saat içinde çözüldüğü için hizmet kesintisi oldukça kısa sürdü.

İlk bakışta sunucu çökmesi son on yılın şimdiye kadar en çok tweetlenen dizisi olduğu ortaya çıkan Euphoria’nın popülaritesinin bir kanıtı. Ancak bu, akış hizmetinin ilk kez bir zorlukla karşı karşıya geldiği yapım değil. Geçen Mayıs,
Mare of Easttown dizisinin 1. sezon finali bile HBO Max’in sunucularının çökmesine neden oldu.

HBO Max nispeten yeni bir akış hizmeti olsa ve hala bazı karışıklıkları çözmeye devam etse de, bu tür sorunların kanlı canlı iki örneği onları akış platform listesinde üst sıraya yazmayı zorlaştırıyor. Yayıncı, abone sayısı açısından Netflix ve Disney+’ı yakalamak istiyorsa sorunlar hızlı bir şekilde çözülse bile önemli noktalarda kesinlikle yersiz hizmet kesintileri yaşamaya devam etmemeli, ancak Euphoria ve Peacemaker gibi dizilerle yükselişe geçen platform içerik bakımından kesinlikle diğer abonelik hizmetlerine sağlam kafa tutuyor.