Ezra Miller’ın artık kendi kendine kabul ettiği zihinsel sağlık sorunlarının, DC Evrenindeki Barry Allen, diğer adıyla Flash rolüyle doğrudan bağlantılı bir şekilde ortaya çıktığı geçtiğimiz günlerde iddia edilmişti. Bir kaynağa göre aktör “Flash’ın tıpkı İsa gibi çoklu evrenleri bir araya getiren kişi olduğunu” iddia ediyor. Bu biraz abartılı bir alıntı gibi görünse de Miller’ın son bir yılda karıştığı olayların yanında pek garip durmuyor.

Tüm bunların sadece aktörün suçu mu yoksa onunda zihninin yavaş yavaş yıkanmaya çalışıldığı için mi böyle olduğu kesin bir sonuç değil. Miller’a yakın kaynaklara göre oyuncunun ruhani danışmanının onun kişisel davranışlarını etkileyecek düzeyde konuşmalar yaptığını belirtiyor. Kısacası ona Mesih’miş gibi davranıyor. Miller ise zaten durumdan memnun olacak ki kendini çoktan kaptırmış durumda.

Oyuncu elbette Vermont’ta ağır hırsızlık, Almanya’da taciz edici davranış suçlamaları ve hatta genç bir çocuğun tımarlanması ve beyninin yıkanması gibi yasal sorunların bir kısmını rafa kaldırdı ancak hala temize çıkmış değil.

Tüm bu şeyler oyuncunun sadece The Flash adlı yeni filminde solo manşet çıkışını inşa etmek için tasarlanmışa benzesede durum tam olarak öyle değil. Yaşanan bu gündemler artık film markasını karalamaya başladı ve hatta Warner Bros iptal düşüncesini seçenekleri arasına ekledi. Ezra Miller bu yaşananlardan sonra psikolojik tedavi aldığını açıklasa da değişen bir şey olmadığı açıkça ortada.

The Flash’ın (hala) 23 Haziran 2023’te vizyona girmesi planlanıyor.