Bir zamanlar Marvel’ın en önemli kısmı olarak kabul edilen Fantastik Dörtlü ekibi bugün hiçbir yerde eskisi kadar popüler değil ve bu tekrar eden sorun henüz her iki ortamda da çözülmedi. Marvel’ın ilk ailesi, şirketi bir markaya dönüştüren ve bir zamanlar ülkenin dört bir yanındaki çizgi roman hayranlarının çantalarını süslemesiyle bilinen seri hem basılı hemde dijital ortamda eski rehabetine sahip değil. Ayrıca Fantastik Dörtlü’nün en büyük düşmanı Doctor Doom veya Fatih Kang değil, bildiğiniz durgunluk.

X-Men, Spider-Man, Black Panther veya Stan Lee tarafından yaratılan diğer Marvel süper kahramanlarından önce Fantastik Dörtlü Marvel’ın amiral gemisi serisiydi. O zamanlar piyasadaki hemen hemen tüm diğer süper kahramanların aksine Fantastik Dörtlü maske veya pelerin takmıyordu, yardımcıları veya gizli kimlikleri yoktu ve hepsinden önemlisi kendi kişilik kusurları olan bir aileydi.

Fantastik Dörtlü Çok Geride Kaldı

Fantastik Dörtlü’nün aile dinamiği yıllardır önemli ölçüde değişmedi ve değişime açık bir ortamda bu, diğer kahramanların statüleri değiştirilirken grubun geride kaldığı anlamına geliyordu. Sadece çizgi romanlardan örnek verecek olursak Örümcek Adam artık Mary Jane ile çıkmıyor, Black Panther artık Wakanda’nın Kralı değil ve Thor’un babasının ruhu şimdi çekicinin içinde yaşıyor. Zaten film kısmını söylemeye gerek yok, Marvel Sinematik Evreni genişlerken onlara herhangi bir yer sunulmadı.

Umuyoruz ki yeni çıkacak film karakterlere hakkını verir ve bir zamanların popüler kahramanları eski prestijini kazanabilir.