Netflix, Ubisoft’un uzun süredir devam eden video oyunu serisi Far Cry’a dayanan bir animasyon dizisi geliştirdiğini ortaya koydu. Far Cry video oyunu serisi 2004 yılında başladı ve Far Cry 6 ile devam ediyor. 6. oyun 6 Ekim yani 4 gün sonra çıkışını yapacak. Ana altı oyunun dışında seri, Far Cry: New Dawn ve Far Cry 3: Blood Dragon gibi yan oyunlarla başarılı oldu. Oyunlar daha önce Uwe Boll’un yönettiği 2008 Far Cry ile bir filme uyarlanmıştı, ancak bu serinin ilk animasyon uyarlaması olacak.

Geliştirme aşamasında olan dizinin haberi Netflix Geeked hesabından paylaşıldı. Gönderide “Netflix ve Ubisoft, yepyeni bir Far Cry animasyon dizisi geliştiriyor.” sözlerine yer verildi. Herhangi bir karakter veya hikaye detayına değinilmedi ancak hayranları mutlu ettiği kesin. Gösteri animasyon olsa bile hikayenin iddialı olması yapımı bir adım öne çıkarıyor.

Serideki her ana oyunda yeni bir konum, yeni bir ana karakter ve yeni bir kötü adam bulunuyor, bu nedenle dizinin oyunlarda önceden oluşturulmuş materyallere mi odaklanacağını yoksa yeni karakterler yaratarak geleneğe mi devam edeceğini söylemek zor. Oyunlar aynı zamanda olgun kişilere de yöneliyor ve her oyunu genellikle şiddet ve kötü dil içeren bir M derecesi alıyor. Bununla birlikte gösteri animasyonlu olsa bile, oyunları oynayan kişilere hitap etmesi muhtemeldir. Netflix’in halihazırda, yetişkinlere yönelik Big Mouth ve BoJack Horseman gibi başarılı animasyon şovları var ve bu da, animasyon dünyasına olgun içerik getirmekten korkmadıklarını gösteriyor. Şov gelişmeye devam ettikçe Netflix izleyicileri baştan çıkarmak için daha fazla bilgi yayınlayacak. Takipte kalın…