Merakla beklenen The Flash filmi çoklu evren konseptine Spider-Man: No Way Home’dan daha ayrıntılı bir başlangıç vermek için her yolu denemeli. Scarlet Speedster’ın ilk solo filminin fragmanı, yapımın önceden kurulmuş DC filmlerini birbirine bağlayacağını doğruladığında insanlar DC’nin birden fazla gerçekliğin tasvirini nasıl ele alacağı konusunda meraklanmaya başladı. Flash, bu heyecandan yararlanmak ve izleyicilere son Marvel filminden daha akılda kalıcı bir çoklu evren kaynağı vermek için istenilen türde bir hikaye geliştirmeli.

Spider-Man No Way Home izleyicileri tamamen eğlendirmiş olsa da çoklu evren girişine yönelik basit yaklaşımı bazı haayranları hayal kırıklığına uğrattı. Film, diğer gerçekliklerin kavramını, bunların nasıl var olduklarını veya zamanın içlerinde neden tutarsız göründüğünü açıklamadan sundu. Çoklu evren sihirden başka hiçbir açıklama gerektirmeyen, hikayenin zaten anlaşılmış bir unsuru gibi ele alındı. Çoklu evren ve gerçeklik kavramı hızla kafa karıştırabilirken, varlığını açıklamak için sadece sihir kullanmak bazılarına göre biraz basitti. Fikri gerçekten hikayeye katkıda bulunacak şekilde sunmak ve böylece ana karakterin gelişimini birleşimin ayrılmaz bir parçası haline getirmek mümkündür. Neyse ki Flash tam da bunu yapmak için ayarlanmış gibi gözüküyor.

Zack Snyder’ın Adalet Ligi’nin en büyüleyici sahnelerinden biri, Barry Allen’ın zamanda geriye yolculuk etmek için Hız Gücü’nü kullandığı sahneydi. Bu, yalnızca kahramanların galip geldiği yere ana yol açmakla kalmadı, aynı zamanda DC’de çoklu evren kavramının izlerini belirginleştirmeye başladı. Barry’nin zamanda yolculuk etme yeteneği, aynı anda var olan farklı gerçeklikleri oluşturan bir şey olarak görülüyor. Solo film, karakterin hız gücü hakkında daha fazla şey keşfettiğini ve başka gerçeklikler yaratmanın ahlakıyla uzlaştığını gösterebilir. Bu, DC’nin çoklu evren kökenini, Peter Parker’da olduğu gibi büyük bir gösterinin küçük bir parçası olmaktan ziyade Barry Allen için karakter gelişimi yaratan bir olay örgüsü unsuru haline getirebilir.

Şaşırtıcı bir çoklu evren girişi DC’nin devam eden başarısı için çok önemlidir. Genel izleyiciler No Way Home’daki minimalist çoklu evren girişi de dahil olmak üzere sunduğu her şey için MCU’yu zaten kabul ediyor ve seviyor. Ancak aynı şey DC için geçerli değil. Warner Bros.’un en büyük sorunlarından biri çeşitli DC karakterlerini dizi ve filme geçmişlerine dair hiçbir belirti göstermeden koymasıydı. Marvel, tüm medyada karakterlerinin var olduğu bir evreni özenle yaratmış olsa da, DC bu konuda çok daha az dikkatli olmuştur. Eğer Flash filmi bu konuda başarılı olursa geçmiş eleştiriler ve hatalar hayranlar tarafından affedilebilir düzeye inebilir.