Flash yıldızı Ezra Miller birden fazla oluşan yasal tartışmanın ardından sessizliğini resmen bozdu. Miller, 2014’ten bu yana DCEU’da Barry Allen olarak rol aldıktan sonra, The Flash filmi gerçeğe dönüşme yolunda birçok gecikmeye ve geliştirme sürecine katlandı. Birçok yönetmen ve senarist katılıp ayrılırken, It filminin yönetmeni Andy Muschietti sonunda yönetmen olarak seçildi.

Bununla birlikte Mart 2022’den bu yana, Miller birden fazla yasal sorunla karşı karşıya kaldığı için gündemden uzunca bir süre düşmedi. Olaylar hırsızlık iddiaları ortaya çıkmadan önce Hawaii’de bir dizi tutuklamayla başladı, ardından yaşanan en güncel olay son birkaç hafta içinde gerçekleşen ağır hırsızlıkla sonuçlandı.

The Flash, Miller’ın tartışmaları nedeniyle son zamanlarda haberlerde çokça yer alırken 29 yaşındaki yıldız şimdi sessizliğini bozdu. Miller’ın temsilcileri tarafından Variety’ye gönderilen bir açıklamada, “yoğun bir kriz döneminden” geçtiğini ve eylemleri için herkesten özür dilediğini ortaya koyuyor.

“Son zamanlarda yoğun bir kriz dönemi geçirdikten sonra karmaşık zihinsel sağlık sorunlarından muzdarip olduğumu ve hala devam eden tedaviye başladığımı söylemek istiyorum. Geçmişteki davranışlarımdan dolayı endişelendirdiğim ve üzdüğüm herkesten özür diliyorum. Hayatımda sağlıklı, güvenli ve üretken bir aşamaya geri dönmek için gerekli çalışmaları yapmaya kararlıyım.

Rapora göre Warner Bros. Discovery, Miller’ın profesyonel yardım alma kararını destekliyor. Miller’ın açıklamasının yayınlanmasından bu yana, 23 Haziran 2023’te vizyona girecek olan The Flash filmi için bunun ne anlama geldiğine dair bir işaret ise yok. Aktör tüm yasal raporlara rağmen The Flash filminin yeniden çekimlerini tamamladı, zaten Warner Bros’un da ne kadar pahalı olacağını bildiğinden yıldızın yerine başka birisini getirmeye niyeti yoktu.

Yakın tarihli bir raporda Warner Bros. Discovery’nin Flash yıldızının durumuyla nasıl başa çıkılacağına dair üç seçeneğe baktığı iddia ediliyordu. Bunlardan biri, Miller’ın bir açıklama yapması ve profesyonel yardım almasını sağlamaktı, ki şu anda olan durum budur. Solo filmi önümüzdeki yaz çıksa bile, stüdyonun Miller ile gelecekteki DC filmlerinde Flash olarak çalışmaya devam edip etmeyeceği henüz net değil. Eğer rapor doğruysa alternatiflerden bir diğeri Flash filmini tamamen rafa kaldırılmak. Miller halka açık bir özür sunarken bu suçlamaların filme yansıyıp yansımayacağı şimdilik belirsiz.