Friends, 1994’de yayınlanan ilk sezonundan itibaren izleyicileri kendine çekme yeteneğiyle tüm zamanların en popüler sitcom’larından biri olmaya devam ediyor. Sitcom’un beğenisi sonraki on yılda gözle görülür şekilde azalmadı, ancak Friends’in 10. sezon finali bile 1996’da yayınlanan bir bölümün izlenme sayısını geçemedi.

Friends’in 10. sezon finali, 52,5 milyon izleyiciyle tüm zamanların en çok izlenen beşinci dizi finali oldu ve Seinfeld (76,3 milyon), The Fugitive (78 milyon), Cheers (80.4 milyon) ve MAS*H (106 milyon) gibi dizilerin ardında yer aldı. Bu oranlar Friends’in on yıl boyunca izleyicileri ne kadar büyülediğini açıkça gösterse de, rekor kıran bölümü de dahil olmak üzere dizinin en çok izlenen bölümlerinin çoğunun 2. sezonda olması oldukça şaşırtıcı.

Rekor kıran ve en çok izlenen Friends bölümü, ilk prömiyerini 1996 Super Bowl’dan (ABD Şampiyonluk Maçı) hemen sonra yapan 2. sezonun “The One After the Super Bowl” bölümüydü. Bölüm 52.9 milyon izleyiciyi kendine çekti ve başarısı, Super Bowl sonrası gerçekleşen zaman aralığına yeni diziler eklenme konusunu o dönemler gündeme getirdi. Başlığına rağmen Friends’in 2. sezon bölümünün Super Bowl ile hiçbir ilgisi yoktu, asıl çekiciliği Julia Roberts, Brooke Shields, Chris Isaak, Fred Willard ve Jean-Claude Van Damme gibi ünlülerin bulunduğu ufak sahnelerden kaynaklanıyordu.

Tüm bu izlenmelere bakıldığında büyük isimlerin bir bölümde yer almasının aşırı olduğu düşünüldü ve Friends karakterlerinin hayatlarında heyecan verici bir hikaye olarak merak edilen bölümün kalitesini düşürdü. Olumsuz eleştiriler reytingleri artırmak için fazla oyuncu kullanılması, yavaş bir tempo gibi yorumlardan oluşuyordu. Bu söylenilenler doğru olabilir, ancak dizinin başarılı olduğu açıkça ortada.