Eleştirmenlerce beğenilen The Suicide Squad’ın yönetmeni James Gunn, en sevdiği diziyi ve beraberinde birçok yapımı açıkladı. Gunn, Hollywood kariyerine 1990’larda bağımsız kara komedi türünde Romeo ve Juliet’in senaristi olarak başladı. Gunn, 2002’de Scooby-Doo ve Dawn of the Dead’in senaryolarıyla, hem komedi hem de korkuya giriştikten sonra ilk yönetmenlik denemesini her iki türü birleştiren kült korku filmi Slither ile yaptı. Yazar/yönetmen daha sonra süper kahramanlara yöneldi, hem senaryoyu yazdı hem de ödüllü Galaksinin Koruyucuları filmlerinin yönetmenliğini yaptı.

Gunn, her zamanki aktif sosyal medya kullanımına uygun olarak kısa süre önce Twitter’da hayranlarının sorularını yanıtlayan bir başlıkta “En İyi 3” paylaşımını başlattı. Tüm zamanların en iyi 3 dizisi sorulduğunda yönetmen favorilerini açıkladı. Kazanan üçlüde Rick & Morty, The Wire ve Patriot dizileri yer alıyordu. Ayrıca bir başka tweette en sevdiği çizgi roman filmleri sorulduğunda Gunn’ın cevabı, “Spider-Man: Into the Spider-Verse, Deadpool ve Iron Man” oldu.

Gunn’ın hayranları ve takipçileri, yönetmenin animasyon dizilerine olan hayranlığını sık sık dile getirdiği için Rick ve Morty’yi ilk üçlüde gördüklerine şaşırmayacaklar. Bir CIA ajanının nükleer felaketi önlemesini konu alan kısa ömürlü komedi-dramı Patriot bile Gunn’ın aynı türde tuhaf ve genellikle karanlık mizah anlayışını paylaştığı için büyük bir sürpriz değil. Yaratıcının diğer seçimi The Suicide Squad gibi serilerde kullandığı ticari marka mizahını paylaşmayabilir, ancak The Wire genellikle tüm zamanların en iyi dizisi olarak anılır ve Gunn da aynı fikirde gibi gözüküyor.