Game of Thrones, özellikle nefret edilen bir sonla ekranlara veda etti, ancak HBO hatalarını düzeltmek için bir devam filmi yapsa bile, finaldeki hatalar düzeltilmeyecekti.

HBO’nun Game of Thrones’u, en nefret edilen dizi finallerinden biriyle sona erdi, ancak olası bir 9. sezon devamı bile, sonunun yanlış gittiği yeri düzeltemezdi. Tüm zamanların en popüler dizilerinden biri olan Game of Thrones, dizi finali ve saygın karakterlerinin hikayelerini nasıl tamamlayacağı konusunda son derece yüksek beklentilere sahipti.

Spoiler Uyarısı!

Sonunda, Stark kardeşler (merhum Robb ve Rickon dışında) kendi yollarına gittiler: Jon Snow, Targaryen’in Beyond the Wall girişimini terk etti, Sansa Winterfell’in Kraliçesi oldu, Arya Westeros’un ötesini keşfetmeye gitti ve Bran (tartışmalı olarak) Westeros Kralı oldu. Ayrıca Lannisterlar için Tyrion Kral Eli olurken, Cersei ve Jaime Kızıl Kale’nin çöküşünde öldü. Finalin en bölücü kısmı, Ejderhaların Annesi ve Targaryen varisi Daenerys’in King’s Landing’i yok ettikten sonra Jon tarafından öldürülmesiyle gerçekleşti.

Hayranların gönlünü almak için bir sonraki seçenek, Game of Thrones’un zaman çizelgesindeki sevilen karakterlerden bazılarını toplayarak hayranların gösteriye ilişkin kusurlu algılarını değiştirme girişiminde bulunan bir devam dizisi yapmak olacaktır dediniz, ancak öye olmasıda pek mümkün değil. Ne yazık ki, bir devam filmi bile Game of Thrones’u düzeltemez. Birçok karakter öldürüldüğü için dizinin hikayesini algılanabilir şekilde mahvetti.

Diziyi izleyen birçok taraftar Sansa’nın Winterfell’i bağımsız olarak yönetmesinin, Arya’nın keşfe çıkması ve Jon’un Daenerys’i öldürdükten sonra yabancılarla birlikte gitmesinin doğru olduğunu kabul etti. Game of Thrones’un düzeltmesi gereken hikayeler, düzeltemeyeceği hikayelerdir. Daenerys’in Deli Kraliçe’ye dönüşmesi, öldürüldüğü için düzeltilemez ve Jaime, molozda ezildiği için karakteri yerine getiremez. Game of Thrones serinin eski karakterlerine dönmek için bir on yıl daha beklerse, sonun kötü tadı ortadan kalkacaktır, ancak yine de finalin kötü mirasını kurtarmak için yeterli olmayabilir.

SONRAKİ:

MARVEL KAHRAMANLARININ YAPMAYA DEVAM ETTİĞİ 10 APTALCA HATA