Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın Spider-Man: No Way Home’da görüneceği açık bir sır, peki fragmanda neden gözükmediler? Örümcek Adam üçlemesinin son filmi Marvel’in 4. aşamasının en çok beklenen filmlerinden biri. Heyecan giderek artıyor, nihayet Marvel ve Sony ilk Spider-Man: No Way Home fragmanını yayınladı. Tom Holland’ın Spider-Man, Benedict Cumberbatch’in Doctor Strange’inin yer aldığı bu film, Multiverse filminin önemli bir parçası olacağı haberlerini doğruluyor, fragman Alfred Molina’nın Doctor Octopus’unun geri dönüşünü bile içeriyor.

Ancak fragman her şeyi göstermiyor. Önceki Örümcek Adam oyuncuları Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın da yapımla ilişkili olduklarına dair güçlü söylentiler var. Söylenti Örümcek Adam’ın farklı zaman çizelgelerinden eski türevleri olarak MCU’ya girmeleri. Spider-Man: No Way Home’daki bazı aktörler, Bay Dell oyuncusu JB Smoove’un heyecanla Tobey Maguire’ın Tom Holland ile çalışmasını görmeyi nasıl seveceğinden bahsetti. Yani artık filmde değillermiş gibi davranmayı bıraktılar.

Bunun çok açık bir sır olduğu ortada, Spider-Man: No Way Home’un fragmanı neden Maguire ve Garfield’ın filmde rol aldığını gerçekten doğrulamadı? Bu fragman kelimenin tam anlamıyla film için pazarlamanın başlangıcı olduğunu ve bu nedenle tam olarak yapması gereken şeyi yaptığını hatırlamak önemlidir; Peter, Spider-Man: Far from Home filminin sonunda Örümcek Adam’ın kimliğinin ortaya çıkmasının sonuçlarıyla uğraşıyor, MCU bağlantılarını ve Çoklu Evreni açıklıyor, Örümcek Adam ile Doktor Strange arasındaki birçok etkileşimi gösteriyor. Fragman, filmin temellerini atıyor, tam da ilk fragmanın yapması gereken şey. Marvel ve Sony’nin, Garfield ve Maguire’ın çekimlerini göstermemesi akıllıca olur. Pazarlamanın ikinci aşaması için daha büyük bir etkiye sahip olacaktır, aynı zamanda filmin çıkış tarihine de daha yakın.

Spider-Man: No Way Home fragmanı gerçekten de çeşitli sinematik evrenlerin iç içe geçtiğini doğruluyor. Gösterdiği kötü güç parlamaları 2014 yapımı The Amazing Spider-Man 2’den Electro ile ilişkilendiriliyor, Goblin bombası açıkça William Dafoe’nun Green Goblin tarafından 2002’de Spider-Man’de kullanılanlardan biri ve tabii ki fragman muhteşem bir karakterle bitiyor. Alfred Molina’nın Doctor Octopus’u, 2004 Spider-Man 2’sinin ana kötü adamı.

Hayranlar, Spider-Man’in üç farklı büyük ekran versiyonunun etkileşimini görmek için sabırsızlanıyor, ancak biraz daha beklemeleri gerekecek. Şimdilik fragmanda sadece Örümcek Adam, Doctor Strange ve karşılaştıkları krizler üzerinde duruluyor. Gerçek çoklu evren potansiyeli sadece birkaç ay içinde ikinci bir fragmanda görülecek. İşte o zaman üç Örümcek Adam’ın bir araya geldiği birkaç kareyi dahil etmek akıllıca olacaktır.

SONRAKİ:

NETFLİX’TE İZLEYEBİLECEĞİNİZ 10 AKSİYON FİLMİ