Yeni gelen bilgilere göre orijinal filmin yayınlanmasından otuz altı yıl sonra, ikonik pembe uçan kaykayın açık artırmada anonim bir alıcıya 501.200 $ ‘a satıldığı bildirdi. Uçan kaykay için ödenen yüksek fiyat, Fox ve Wilson’dan imzalar içeriyordu. Başlangıçta aksesuarın 80.000 ila 100.000 $ arasında açık artırmaya çıkacağı hesaplandı, ancak kazanan teklif bazen paranın bir film ve kültür tarihine sahip olmanın bir amacı olmadığını kanıtlıyor.

Kaykay, Prop Store’un yüzlerce film ve TV programından ünlü ve sevilen hatıralardan oluşan arşivinden satıldı. Eşya Mağazası Star Wars, Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi gibi ikonik filmlerden parçalarla düzenli olarak müzayedelere ev sahipliği yapıyor. Uçan kaykay ile aynı etkinlikte müzayede için mevcut olan diğer öğeler arasında Tom Hanks’in Cast Away’den voleybol arkadaşı Wilson, Return of the Jedi’dan minyatür bir X-Wing savaşçısı ve Russel Crowe’un Gladiator’da giydiği kask yer aldı. Bu öğelerin her biri yaklaşık 300.000 dolara satıldı. Ancak bu müzyedenin yıldızı kesinlikle Geleceğe Dönüş II’nin uçan kaykayı idi.

Geleceğe Dönüş serisi, DC şovlarından Supernatural’a kadar çeşitli dizi ve filmlere referans sağlamıştı. Üçlemenin orijinal sürümü yeni nesillere ufakta olsa iyimser gelecek sunuyordu. Serinin ilk ve son filmleri geçmişe gitmeye odaklanırken, Geleceğe Dönüş II geleceğe odaklandı. Böylesi ikonik bir eşyanın bu denli fiyata satılması şaşırtıcı gelebilir ancak şimdiye kadar çok daha fazlalarını gördüğümüzü söylemekte fayda var.