Scooby-Doo serisi gizem çözen cesur Fred, korkak Shaggy, modacı Daphne ve inek Velma da dahil olmak üzere konuşan köpekleri Scooby-Doo’nun maceralarını takip eden klasik bir çizgi-animasyon dizisiydi.

34. kez kayda alınan yeni Scooby-Doo filmi 14 Ekim’de Cartoon Network özel galasına sahip olacak. Bahsi geçen bu kısa filmde Velma, bir çetenin suç patronu ve moda tasarımcısı Coco Diablo ile karşılaştığını gösteren sahnede yer aldı ve gözlüklerini buğulandırıp karakterin güzelliğine, beynine ve kedi sevgisine duyduğu takdiri gösterdi. Ayrıca hayranlar, Velma’nın LGBTQ+ topluluğunun bir parçası olduğunu ortaya koyan bu sahne için oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.

Velma’nın karakterindeki bu son gelişmeyi kutlamak ve beraberinde gelecek adult animasyon dizisi için Google, Velma‘nın adını arama motorunda aradığında karşınıza çıkacak özel bir işlev ekledi. Arama sayfası yüklendiğinde ekranın üst kısmından LGBTQ+ ve lezbiyen gurur bayrağı şeklinde bir konfeti yağmuru yağıyor. Ayrıca animasyon bittiğide aşağıda yer alan ikona tıklayarak animasyonun devam etmesini sağlayabilirsiniz. Yazmaya üşenenler için direkt tıklayıp görebileceğiniz bağlantı: Velma

Ara ara güncellenen bu eklentilerin en sonuncusu bu idi. Geçmişte olanlara göz atmak isterseniz aşağıda yer alan yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Google, The Batman İçin Arama Motoruna Yeni Bir Easter Egg Ekledi (Sizde Deneyebilirsiniz)