Psikotik ama eğlenceli anti-kahramanlar, alaycı yardımcılar ve süper güçleriyle eğlenen kahramanlar arasında birlikte yaşaması eğlenceli olacak bir sürü DC karakteri var. Bunlardan 5 tanesini bugünkü listemizde sizler için derledik. O halde fazla uzatmadan listeye geçelim:

Aquaman

DC’nin alay konusu olmasına ve filmlerde sonuna kadar eğlenmesine rağmen, Warner Bros. Arthur Curry’yi sörfçü, dövmeli, sakallı bir titan yaparak beklentileri tamamen altüst etti. Aquaman yalnızca DC Genişletilmiş Evrendeki en havalı süper kahraman değil, aynı zamanda MCU’daki bazı kahramanlardan bile daha havalı.

Onlara güvendiği sürece Atlantis kralı insanların yanında rahat ve arkadaş canlısı olabilir ve onunla bir bira içmek harika olurdu. Aynı zamanda, Curry’nin yaşadığı küçük balıkçı köyü Djupavik’te yaşamak temiz bir nefes almak mantıklı olurdu, şüphesiz kirli metropol şehirleri Gotham ve Metropolis’ten daha iyi bir seçenek.

Harley Quinn

Karakter ister çılgın ister kimya laboratuvarlarını havai fişeklerle ortalığı patlatıyor olsun, tam bir zevk arayıcıdır. Bazen o bile sadece televizyon izlemek istiyor. Harley Quinn tehlikeli görünebilir ve insanların karışmaması gereken biri gibi görünebilir ancak o DC’deki en iyi anti-kahramandır. Oda arkadaşı iyi tarafında olduğu sürece tamamen zararsızdır ve eğer bir şey olursa, onların arkasını kollar. Bunun da ötesinde arkadaşının bir sürü çılgın ve eğlenceli kıyafete erişimi olacaktı.

Shazam

Hala okulda olan bir genç olduğu düşünülürse Shazam ile ev arkadaşı olmak biraz garip görünüyor. Ancak kahramanın egosu çok eğlenceli ve yeteneklerini bu kadar ciddiye almayan birkaç süper kahramandan biri. Shazam, DC’deki en çok izlenebilir filmlerden biri ve bu kısmen karakterin bu kadar eğlenceli olmasından kaynaklanıyor. Birlikte vakit geçirirken sıkılmayacağınız nadir karakterlerden birisi.

Alfred

Batman ile yaşamak korkunç olurdu, ancak Alfred ile yaşamak Bruce Wayne’in ruh hali değişimleriyle uğraşmak zorunda kalmadan Batman ile yaşamanın tüm avantajlarını verirdi. Batcave ve Wayne Malikanesi, beraberinde gelen tüm şık ‘oyuncaklar’ ve aletlerle birlikte erişilebilir olacaktı.

Daha da iyisi, Alfred’in Kara Şövalye üçlemesinde ve antoloji filmlerinde olduğu kadar aşırı duygusal uşak olmaması. Daha çok alaycı bir tip, yani etrafta olması daha eğlenceli olurdu. Alfred de Batman’in teknolojisine daha hakim bu da Alfred’in kendi HBO Max şovunu almasının nedenlerinden biri, ama aynı zamanda harika bir oda arkadaşı olmasının nedeni de bu.

Wonder Woman

Wonder Woman(2017) ve Wonder Woman 1984, DC’deki en iyi ve en kötü filmler olarak kabul edilebilir ancak ortak bir noktaları varsa o da muhteşem kostüm tasarımlarıdır. Kıyafetleri bir kenara bırakırsak, oda arkadaşı ondan birçok hayat dersi alabilir. Bazen aşırı rekabetçi olabilse de, Prenses Diana oda arkadaşına şefkat hakkında bir iki şey öğretebilir ve en büyüleyici tarih derslerinden bazılarını verebilirdi.