Harry Potter’ın büyücülük dünyasına ilk çıkışı 1997’de yazar JK Rowling’in inanılmaz başarılı kitap serisini on yıl sonra Harry Potter ve Ölüm Yadigarları ile tamamlanmasıyla son buldu. Kendisini gelmiş geçmiş en büyük serilerden biri olarak kabul ettiren Harry Potter filmleri, Daniel Radcliffe, Ruper Grint ve Emma Watson gibi dizi yıldızlarının ünlü isimlerini yaptı. Serinin son filmi bu yıl onuncu yıl dönümünü kutlarken yan yapımlar Harry Potter’da hikayeler anlatmaya devam ediyor.

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın nadir bir kopyası rekorlar kırarak onu hem en pahalı Harry Potter kitabı hem de şimdiye kadar satılan en pahalı ticari olarak yayınlanan 20. yüzyıl kurgu eseri haline getirdi. Heritage Auctions’ın twitter’da paylaştığı şeye göre 75.000 $ gibi mütevazı bir fiyatla başlayan satış 471.000 $ gibi inanılmaz bir miktarda sona erdi. Kitap görünüşte klasik çocuk edebiyatı eserinin herhangi bir kopyası gibi görünüyor, ancak ilk baskılı bir cilte sahip olması onu mükemmel bir koleksiyoncu parçası haline getiriyor. Satışın gerçekleştiği video:

Yakın zamanda duyurulan bir toplantı olan Return To Hogwarts, film serisinden birçok oyuncuyu bir dizi özelinde yeniden bir araya getirecek. Gösteri, Friends buluşmasının başarısını takip edecek ve oyuncu kadrosunun Hogwarts’ta geçirdikleri zamana dair retrospektifler sunarken film serisindeki zamanlarının sahne arkası hikayelerini anlatacak. Bu hayranlara şimdiden umut veriyor ve seri için oldukça gerekli olduğu düşünülüyor.