Man of Steel’den filmlerinden aşina olduğumuz Henry Cavill geçtiğimiz günlerde DC’nin yaklaşmakta olan Black Superman filmi hakkındaki düşüncelerini paylaştı. DC ilk olarak bu yılın başlarında yazar ve ara sıra çizgi roman yazarlığı yapan Ta-Nehisi Coates’in senaryoyu kaleme aldığı ve Star Wars’tan JJ Abrams’ın yapımcılığını üstlendiği yeni bir Superman filmi geliştireceklerini duyurdu. Özellikle daha önce gösterilmemiş Siyahi Clark Kent’i (çizgi romanlarda genellikle beyaz olarak tasvir edilir) hayranlar tarafından karışık bir tepkiyle karşılandı.

Cavill, THR ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Black Superman projesi hakkında samimi düşüncelerini dile getirdi. “Superman ten renginden çok daha fazlası […] o bir ideal” diyerek film için heyecanlı olduğunu belirtti. Filmin daha geniş DC sinematik evreni üzerindeki etkisi açısından aktör, DCEU’nun sürekliliğinin dışında var olan başarılı bir eşzamanlı tasvirin bir örnek olarak Joaquin Phoenix’in Joker’ini göstererek “birden fazla Superman’in devam etmesinin” mümkün olduğunu vurguluyor. Dedikleri tam olarak şöyle:

Heyecan verici, Superman ten renginden çok daha fazlasıdır. Superman bir idealdir. Superman, kalbimizde yaşayan olağanüstü bir şeydir. Neden birden fazla Superman olmasın ? Joaquin Phoenix harika bir Joker filmi yaptı, ve serinin geri kalanına hiç bağlı değildi.

DC’nin yaklaşmakta olan film listesinde birden fazla Superman’in var olması için kesinlikle yer var. Stüdyolar, izleyicilerin kafasını karıştırmaktan korktuğu için aynı karakterin farklı tasvirine sahip olmak konusunda tereddüt edebilirken DC yeni hamlesiyle bunu kırmayı hedefliyor gibi gözüküyor. Cavill’in Superman’i, portreleri birbirinden farklı kaldığı sürece yeni bir Siyahi Süpermen’in yanında kolayca bir arada var olabilir, tıpkı Phoenix’in trajik Joker’inin Jared Leto’nun kaotik karakter yorumundan ayırması gibi.