Warner Bros.’un Superman olarak geri dönmesi için Henry Cavill’e ulaştığı geçtiğimiz günlerde bildirildi, ancak bunun için artık çok geç olabilir. DCEU’nun ilk aktörü olarak Cavill, Zack Snyder’ın yönettiği 2013 yapımı Man of Steel’de Clark Kent rolüyle büyük bir çıkış yaptı. O zamandan beri seride çok fazla şey oldu, buna DCEU’nun üstesinden gelmek için Warner Bros tarafından stratejide yapılan birkaç değişiklik dahildi.

DCEU’ya neredeyse on yıl önce katıldığından beri Cavill, Krypton’un oğlu rolünü yalnızca üç kez oynadı. Man of Steel’den sonra 2016 yapımı Batman V Superman: Dawn of Justice’de rol aldı. Ertesi yıl Justice League’de diğer kahramanlarla beraber toplandı. Son zamanlarda DC yaratıcılarından ve aktörlerden gelen birkaç çıkış da dahil olmak üzere devam eden seri için onaylanmış bir geleceğin olmaması nedeniyle, Cavil’in de ayrıldığına dair haberler ortalıkta dolaşıyordu.

Artık Superman olmadığı söylentilerine rağmen Cavill, önceden ikonik kırmızı pelerinin sahibi olmaya devam etmesi için stüdyoya birden fazla kez ısrar etti. Bu destan boyunca Warner Bros., aktörün seriye katılımı konusunda sessiz kaldı ve halkın bariz ilgisine rağmen Man of Steel 2 hakkında resmi bir açıklama yapmayı reddetti. Stüdyonun başlangıçta oluşan kayıtsız yaklaşımından sonra eksen değiştirdiği ve şu anda Cavill’e DCEU’nun Superman’i olarak dönmesi için çaba sarf ettiği bildiriliyor.. Ne yazık ki bildirilenlere göre aktör sözde artık rolle ilgilenmiyor. Warner Bros., en başta Cavill ile resmi olarak bir diyalog başlatmış olsaydı ve artık ona ihtiyaçları yokmuş gibi davranmasaydı, o zaman bu sorun çoktan çözülmüş olacaktı.

Warner Bros. Tam Olarak Ne Yapmalıydı?

Warner Bros.’un yıllardır DC Evrenini yönetmek için mücadele ettiği gizli bir sır değil. Filmleri ticari olarak başarılı olsa da, çoğu hem eleştirmenlerden hem de sinemaya giden genel halktan karışık eleştiriler aldı. Tüm bunlara rağmen Cavill’in Superman’inin harika olduğu konusunda genel bir fikir birliği vardı; o sadece vasat filmlerde rol aldı.

Man of Steel 2 için ufukta umut vardı, belki de Cavill bile o zamanlar bu konuda iyimserdi, bu yüzden rolünü korumak konusunda bu kadar yüksek sesle konuşuyordu. Bu noktada Warner Bros. Man of Steel için yaratılan yaygarayı fark etmiş ve ona çoktan ulaşmış olmalıydı. Stüdyo buna rağmen kendini meşgul etmek için anlaşılır bir şekilde başka projeler sıraladı.

Artık DC’nin Superman’i olmak istemediği için Cavill’i suçlamak zor. Bir dizi skandalın ve Warner Bros.’un peşinden gelen DC Films’in kötü yönetimi, aktörün enerjisini başka projelere odaklamasına itmiş olabilir. Fakat bildiğimiz en önemli şey, DC’nin Cavill’e önceden ihtiyaç duyduğundan çok daha fazla ihtiyacı olduğu.